Правоохоронці затримали у Харкові керівника лабораторії Держпродспоживслужби за хабар

Фото: СБУ

Правоохоронці затримали виконуючого обов’язки керівника Харківської регіональної лабораторії Держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, якого звинувачують у вимаганні грошей з підлеглих.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Служби безпеки України.

“За версією досудового слідства, посадовець вимагав із кількох працівників установи 60 тисяч гривень на місяць. За “данину” він гарантував підлеглим не звільняти їх із займаних посад та не притягати до дисциплінарної відповідальності за штучними звинуваченнями”, – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці затримали фігуранта на робочому місці під час отримання щомісячної суми неправомірної винагороди. Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Наразі вирішується питання щодо обрання затриманому запобіжного заходу.

У прес-службі Нацполіції області повідомили, що 12 червня 34-річний виконуючий обов’язки директора вимагав від своєї підлеглої щомісячну неправомірну вигоду в розмірі 300 тисяч гривень за те, щоб жінка безперешкодно залишалась на своїй посаді. У подальшому керівник повідомив, що підлегла зобов’язана надати йому 60 тисяч гривень за те, що він дозволив їй працювати на займаній керівній посаді у травні 2020 року. “Зловмисник погрожував жінці, що в разі ненадання йому зазначеної суми за травень, її буде звільнено, оскільки у нього є претенденти, які можуть заплатити 80 тисяч гривень”, – йдеться у повідомленні.

1 липня слідчі Новобаварського відділу поліції за участі оперативних співробітників СБУ провели обшуки за місцем здійснення службової діяльності зловмисника.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, тимчасово виконуючим обов’язки директора Харківської регіональної лабораторії Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів згідно наказу №372к від 02.07.2019 є Дейнеко Олександр Олександрович. Згідно з його декларацією за 2019 р., він завідує відділом організаціі моніторингових досліджень реестраціі зразків та оформлення документів. Дейнеко має дружину та сина, та веде вкрай скромний спосіб життя. В нього немає жодної нерухомості, а є лише VolkswagenPassat 2005 року випуску (і те, судячи з повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, посадовець у червні цього року його продав) та 40 тис. гривень заощаджень готівкою. За рік він отримав 121,579 тис. гривень зарплати. Його дружина отримала 37,083 тис. гривень зарплати у тому ж закладі, та 26,365 тис. гривень – за іншим основним місцем роботи, у Обласній державній лікарні ветеринарної медицини.