Суд залишив у СІЗО лідера “Потону” Оніщенка

Фото: suspilne.media

18 червня Харківський апеляційний суд залишив під вартою керівника громадської організації “Потон” Павла Оніщенка, затриманого за підозрою у збройному нападі на правоохоронців у Краснокутському районі.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Суспільного.

“Керуючись ч. 2 ст. 376 КПК України, колегія суддів постановила: апеляційну скаргу захисника підозрюваного Оніщенка Павла Олександровича — адвоката Якутіна залишити без задоволення. Ухвалу слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 5 червня 2020 року залишити без змін. Ухвала апеляційного суду оскарженню у касаційному порядку не підлягає”, — оголосив суддя.

Захист просив звільнити Оніщенка під домашній арешт. Прокурор — залишити під вартою. Оніщенко приймав участь у засіданні за допомогою відеозв’язку з харківського СІЗО.

Перед початком засідання біля суду влаштували пікети противники та прихильники організації. Противники “Потону” кидали в опонентів яйця.

Як повідомляв Харків Times, 3 червня у Краснокутському районі поліція затримала учасників громадської організації, які напали зі зброєю на автівку з правоохоронцями. Чоловіки, які назвали себе поселенцями Слобожанської Січі, оточили автомобіль. Вони тримали в руках палиці, сокиру та зброю. Агресивно налаштовані молодики погрожували правоохоронцям, порізали колеса та розбили вітрове скло в автівці, а також зробили один постріл зі зброї у бокове скло. Всього було затримано п’ятеро нападників. Серед них – учасники групи «Потон» Павло Онищенко та Микола Маслов (який називав себе «начальником Харкова»).

5 червня Київський районний суд Харкова обрав для членів організації “Потон” Павла Оніщенка та Миколи Маслова запобіжний захід у вигляди тримання під вартою строком на 60 діб без можливості внесення залогу.

В поліції повідомили, що під час засідання у залі суду 33-річний затриманий намагався порізати собі вени. Але конвойна служба відразу припинила цю спробу. Медики надали чоловіку необхідну допомогу.

Ще двох затриманих за підозрою в нападі зі зброєю на автомобіль з правоохоронцями суд відправив під арешт з можливістю внесення застави в 420 тисяч гривень. П’ятого учасника подій, 34-річного жителя Краснокутського району, суд відправив під цілодобовий домашній арешт.