Двом харківським митникам загрожує до шести років позбавлення волі

Фото: khar.gp.gov.ua

Завершено розслідування й направлено до суду справу на двох головних державних інспекторів одного з відділів митного оформлення Слобожанської митниці Держмитслужби, які нанесли державі збитків на суму майже 466 тисяч гривень.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі прокуратури області.

Встановлено, що обвинувачені діяли за попереднью змовою. Попалися вони в листопаді 2019 року на махінаціях під час проведення митного контролю мікроавтобуса. В цій автівці знаходився товар, вартість якого перевищувала 10 000 євро. Згідно з законодавством України такий товар підлягав письмовому декларуванню з поданням митної декларації.

Але один з інспекторів під час огляду мікроавтобусу “не помітив” такий товар і дозволив незаконно перемістити його через державний кордон України. Також митник не притягнув до адмінвідповідальності водія мікроавтобусу. Замість цього інспектор повідомив своєму спільнику-колезі, що провів огляд мікроавтобусу, і в авто немає товарів, що підлягають обов’язковому письмовому декларуванню.

Спільник вніс отриману інформацію в систему, поставив печатки, чим завершив процедуру митного оформлення та контролю.

Судитимуть  митників-подільників за ч. 2 ст. 364 КК (зловживання службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої особи, використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від 8 500 грн до 17 000 грн.

Як повідомляв Харків Times, наприкінці травня цього року головному інспектору одного з відділів митного оформлення Слобожанської митниці Держмитслужби повідомлено про підозру у завданні збитків державі в розмірі майже 466 тисяч гривень.