У Харкові вже втретє працюватиме літературна резиденція

У Харкові вже втретє працюватиме літературна резиденція, розпочався збір заявок від письменників та перекладачів.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі обладміністрації.

Учасники резиденції житимуть у Харкові протягом місяця (в окремих квартирах) – аби мати змогу комфортно й зосереджено попрацювати над своїми творами та перекладами.

Подати заявку можна до 30 червня, детальні умови для заявників – на сайті Українського ПЕН.

Податися на резиденцію можуть українські прозаїки і перекладачі, котрі на момент подання заявки мають не менш ніж три опубліковані книжки.

“Літературна резиденція в Харкові – це чудова нагода збагатитись знаннями, відчуттями, розумінням різних історичних впливів на сьогодення і одночасно – докласти свого часу і таланту для того, щоб історії Харкова і всієї України, документальні чи вигадані, були почуті за межами цього загадкового міста, а може, і за межами країни”, – вважає письменник, президент Українського ПЕН Андрій Курков.

Обиратиме резидентів журі, до складу якого ввійшли члени Українського ПЕН: Сергій Жадан, Андрій Курков, Катерина Калитко, Остап Сливинський і Наталка Сняданко. Імена резидентів 2020 року оголосять 10 липня – на сайтах і фб-сторінках організаторів проєкту (PEN Ukraine, ЛітМузей). Усього резидентів буде 4, перші двоє працюватимуть з 15 серпня по 15 вересня, ще двоє – з 15 вересня по 15 жовтня.

Окрім книжок, над якими автори працюватимуть, вони матимуть написати і есе про своє відчуття Харкова, час, проведений на резиденції. Організатори проєкту планують надалі видати ці есе окремою збіркою.

Усі учасники резиденції отримають стипендію у розмірі 28500 грн: у цю суму, окрім податків, включені витрати на проїзд, харчування та проживання в Харкові протягом місяця.

Довідка. Харківська літературна резиденція була заснована Українським осередком Міжнародного ПЕН-клубу 2018 року з метою розвитку української літератури і книжкового середовища, популяризації читання, промоції культури Харкова. У 2018-2019 роках резиденція відбувалася за підтримки Харківської обласної державної адміністрації. За цей час резидентами стали письменники Люба-Параскевія Стринадюк, Любко Дереш, Міхаель Целлер (Німеччина), Катерина Калитко, а також перекладачка Ярослава Стріха. Організаційний партнер резиденції – Харківський ЛітМузей.