Директор ТОВ постане перед судом за розкрадання 7 млн гривень “Укрбургазу”

Прокуратура Харківської області скерувала до суду обвинувальний акт щодо директора одного з харківських ТОВ, якого звинувачують у розкраданні 7 млн гривень бурового управління “Укрбургаз” АТ “Укргазвидобування.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі міськради.

“Встановлено, що вказаний директор товариства з обмеженою відповідальністю у період з вересня 2018 року по лютий 2019 року, зловживаючи своїм службовим становищем та діючи за попередньою змовою з керівництвом філії бурового управління “Укрбургаз” АТ “Укргазвидобування”, заволоділи коштами державного підприємства. Директор ТОВ організував складання актів здачі-прийняття робіт (надання послуг), в яких було зазначено завищені дані щодо фактичного часу наданих послуг автокранової техніки – кількість відпрацьованих годин складала 24 години за добу. Насправді ж послуги автокранової техніки надавались харківським ТОВ не протягом цілої доби, а в конкретні робочі години. Він підписав вказані акти та подав їх на затвердження представникам замовника – “Укрбургазу”, – йдеться у повідомленні.

Держпідприємство перерахувало на рахунок ТОВ за послуги з оренди автокранів в обсягах, які фактично не надавались, 7,4 млн грн. Таким чином злочинні дії директора товариства завдали збитків державі на цю суму.

Підприємця звинувачують у заволодінні чужим майном, вчиненим за попередньою змовою групою осіб у великому та особливо великому розмірі шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (чч. 3, 4, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодекса). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Кримінальне провадження розслідувало слідче управління Головного управління Національної поліції в Харківській області. Оперативний супровід здійснювало УСБУ в Харківській області.

Як повідомляв Харків Times, співробітники Служби безпеки України викрили у Харківській області масштабне привласнення коштів державного підприємства “Укрбургаз”, що входить до структури державної компанії “Укргазвидобування”.