У Харківській області побудували 7 з 50 запланованих амбулаторій – Кучер

Фото: kharkivoda.gov.ua

З 30 сільських амбулаторій, які почали будувати в Харківській області ще в 2018 році, обіцяючи виконати роботи за рік, завершили лише 7. Всього ж за рік обіцяли побудувати 50 амбулаторій, заявив глава Харківської обладміністрації Олексій Кучер під час сесії обласної ради.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі обладміністрації.

“Ми маємо критичну ситуацію щодо об’єктів, які розпочалися і на сьогодні є незавершеними. Наша область за кількістю таких об’єктів є лідером – у негативному плані. І це дуже і дуже погано. Ми зараз робимо інвентаризацію, я додатково озвучу: що було розпочато, і розпочато в політичній площині”, – сказав Кучер.

Директор Департаменту капітального будівництва ХОДА Олексій Белоцький, відповідаючи на питання депутатів, зазначив, що позиція ХОДА – завершувати та вводити в експлуатацію всі об’єкти, будівництво яких було розпочато в минулі роки. Проте секвестр бюджету не дозволить зробити це одномоментно. Зокрема, це стосується і амбулаторій.

“Планувалося збудувати 30 амбулаторій, на сьогодні було збудовано і введено в експлуатацію тільки 7, решта 23 залишились довгим будівництвом. На попередній сесії у лютому були виділені кошти на добудову 7 амбулаторій, на сьогодні ми ведемо роботу з їх завершення. Щодо завершення наступних 16 амбулаторій – для цього необхідна сума близько 50 млн грн, тому ми будемо звертатись надалі до обласної ради, якщо буде можливість, щодо виділення коштів для завершення цієї програми в цілому”, – сказав директор Департаменту.

Кучер також нагадав, що в області розпочато будівництво чотирьох заводів з переробки відходів. “Так от для чого одночасно розпочати чотири, витратити колосальні кошти – і не добудувати жодного? Розпочніть один, використовуйте його, а далі будуть кошти – розпочинайте інший. Але от такий підхід був до будівництва у Харківській області”, – сказав Кучер.