Муніципальна галерея відновила роботу після карантину

Виставка-колаж “Вагріч Бахчанян “Мы рождены, чтоб Кафку сделать былью” проходить з 23 травня по 9 червня у Харківській муніципальній галереї (вул. Чернишевська, 15). Експозиція приурочена до 55-річчя легендарної виставки в одному з дворів на вул. Сумській.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі міськради.

“Проведений під кінець “хрущовської відлиги” в самому центрі великого радянського міста акт громадянської непокори і художньої безстрашності, коли група неформальної творчої молоді Харкова влаштувала першу на території СРСР несанкціоновану виставку, мотивував нас привернути до цієї події увагу громадськості. Нелегальну виставку ініціював і провів Вагріч Бахчанян у день свого 27-річчя, 23 травня 1965 року. Харківському глядачеві буде запропонована виставка-документ, що оповідає про одного з найцікавіших харків’ян”, – повідомили в галереї.

На час карантину вводяться нові правила відвідування виставок:

  • у приміщенні можуть перебувати не більше шести відвідувачів одночасно;
  • дотримання дистанції в два метри;
  • обов’язкове використання маски.

Довідка. Художник, поет, автор афоризмів і каламбурів Вагріч Бахчанян народився 23 травня 1938 року в Харкові. Працював художником-оформлювачем на заводах міста. У 1967-1974 роках – співробітник відділу гумору “Літературної газети”. Отримав премію Всесвітнього конкурсу карикатуристів. У 1974 році емігрував до США. Брав участь у багатьох міжнародних виставках. Помер 12 листопада 2009 року в Нью-Йорку.