На Дергачівському полігоні ТПВ готовий до запуску новий сучасний майданчик

Орієнтовно з 1 червня на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів вводиться в експлуатацію новий майданчик, побудований за сучасними технологіями на кошти Світового банку.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Харківської міської ради із посиланням на директора комунального підприємства “Муніципальна компанія поводження з відходами” Юрія Суярко.

“Фактично всі роботи виконані: побудовані диспетчерська, вагова, два майданчики з системою збору та очистки фільтрату, майданчик для ремонту техніки, вся територія упорядкована. Тобто ми готові почати експлуатацію нового полігону, куди тепер будуть звозити сміття з міста Харкова. Новий полігон зможе приймати відходи протягом 15 років, але із впровадженням системи роздільного збору сміття термін його служби значно збільшиться “, – зазначив директор КП.

Крім того, на полігоні розпочнуться роботи з його рекультивування. Після підготовчих робіт старий полігон планується прикрити геомембраною для запобігання попадання в атмосферу полігонного газу. Зверху буде насипаний фільтраційний шар, а на нього – ґрунт, у яку планують висадити по дві тисячі дерев та чагарників, а також траву.

“Також у тілі старого полігону пробурять 30 свердловин, з яких біогаз піде на генератори для переробки в електроенергію. Вона буде живити наш промисловий майданчик, а надлишки будуть відправлятися на Дергачівську підстанцію”, – розповів Суярко.

Підрядником стала турецька компанія, яка взяла на себе зобов’язання реалізувати проект за один рік.

Надалі підприємство сконцентрується на повному закінченні будівництва сміттєпереробного комплексу та планує завершити ці роботи орієнтовно наступної весни.

Як повідомляв Харків Times, на проспекті Перемоги, 66-К в Олексіївському житловому масиві встановлені перші три контейнери для роздільного збору сміття. Систему роздільного збору відходів планую впровадити по всьому місту саме для зменшення кількості відходів, які потраплятимуть на новий полігон, що “незабаром почне роботу”.