Прокуратура вимагає повернення у власність держави 600 га земель у Первомайському районі

Фото: ХарківTimes

Прокуратура вимагає повернення земельних ділянок вартістю понад 221 млн грн у Первомайському районі Харківської області у власність держави.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

Харківська місцева прокуратура № 6 направила до суду два позови в інтересах держави в особі однієї з районних державних адміністрацій та Головного управління Держгеокадастру у Харківській області до фізичної особи та фермерського господарства про розірвання договорів оренди та повернення 14 земельних ділянок у власність держави.

Встановлено, що в 2012 році між фізичною особою та однією з районних державних адміністрацій області укладено договори, згідно яких особа набула права оренди 14 земельних ділянок на території Картамиської та Закутнівської сільських рад Первомайського району для створення фермерського господарства. Загальна площа земельних ділянок складає понад 600 га, а їхня вартість – понад 221 млн грн.

“Проте у подальшому, всупереч вимогам Земельного кодексу України та умов договору, орендар передав вказані земельні ділянки третій особі в суборенду. Це і стало підставою для направлення відповідних позовних заяв до суду для розгляду по суті”, – йдеться у повідомленні.