Начальник одного з управлінь Держкомзему у Дергачівському районі піде під суд

Фото: ХарківTimes

Дергачівська місцева прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно начальника одного з управлінь Держкомзему у Дергачівському районі Харківської області за фактом внесення в офіційні документи завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки, та зловживання службовим становищем, що завдало тяжких наслідків (ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу).

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

У ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2009 року цей посадовець склав та надав довідки про присвоєння кадастрового номеру, технічні завдання на розробку документації із землеустрою та складання документів, що посвідчують право власності, із завідомо неправдивими відомостями щодо категорії земельної ділянки з метою відведення семи земельних ділянок для будівництва житлових будинків загальною площею 1,3 га.

У подальшому це стало підставою для передачі земель у приватну власність. Однак передача земель відбулася з низкою порушень вимог чинного законодавства, яке регулює земельні відносини. Ці землі фактично є державною власністю та перебувають у постійному користуванні Державного підприємства “Харківська лісова науково-дослідна станція”.

Таким чином, дії посадовця призвели до вибуття з державної власності земельних ділянок лісогосподарського призначення, що завдало державі збитків у розмірі майже 950 тис. грн.

Водночас триває судовий розгляд позовних заяв щодо повернення незаконно наданих у приватну власність земельних ділянок лісового фонду.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.