В обласній інфекційній лікарні два медика захворіли на коронавірус

Фото: glavcom.ua

У Харківській обласній інфекційній лікарні коронавірус виявили у двох медсестер. Це перші випадки захворювання коронавірусною інфекцією серед медперсоналу опорної лікарні, яка приймає хворих з СOVID-19 з Харкова і області.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Суспільного з посиланням на заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Черняка.

“168 осіб знаходиться сьогодні в дорослій інфекційній лікарні. Штатно працює сьогодні колектив. Є проблематика, дійсно, вона існує зараз у нас, що майже кожен четвертий хворий – це медичний працівник. І ми знаємо, що і дві медсестри інфекційної лікарні вже сьогодні знаходяться на лікуванні, тому що є інфекція “, – сказав Черняк.

За його словами, медсестри заразилися коронавірусною інфекцією на роботі, під час виконання своїх обов’язків.

Захворілим медсестрам 35 і приблизно 50 років, розповів директор інфекційної лікарні Павло Нартов. Він уточнив, що спочатку хворобу підтвердили у більш молодої співробітниці. Коли почали перевіряти контактних з нею, тест дав позитивний результат у старшої колеги .

“Так, у них підтверджено методом ПЛР. Вони знаходяться також на лікуванні в нашому закладі. Стан цих хворих середньо важкий без пневмонії. Вчора були госпіталізовані”, – зазначив Нартов.

Михайло Черняк не зміг уточнити, в яких ще медустановах є хворі на коронавірус співробітники.

“Ми знаємо, що був спалах в міських двох лікарнях. В одній майже 20 осіб захворіло медпрацівників, тому закрита на карантин відповідна лікарня. І це так само нас стимулює бути більш відповідальними саме задля того, щоб ми все зробили, щоб врятувати наших медиків, лікарів, медичний персонал … “, – зазначив заступник голови ОДА.

Як повідомляв Харків Times, за даними ЦГЗ, в Харківській області станом на 9:00 5 травня виявлено 377 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з яких 16 – за минулу добу.

У Харківській області за станом на 5 травня хворіють коронавірусною інфекцією 88 медиків.