У Харківській області водою з колодязів отруїлися дві дитини

Фото: isu.org.ua

З початку року у Харківській області внаслідок споживання води з понаднормативним вмістом нітратів зареєстровані два випадки гострого отруєння у дітей у віці до трьох років

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Харківського обласного лабораторного центру.

Випадки зареєстровані у місті Харкові та Дергачівському районах. Батьки дітей використовували для приготування їжі та питних потреб воду з понаднормативним вмістом нітратів.

Усього за І квартал 2020 року в м. Харкові та Харківській області фахівці дослідили 671 пробу води з джерел нецентралізованого водопостачання, з яких 35,2% не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

У досліджених пробах води виявлені перевищення нормативних показників по загальній жорсткості, каламутності, кольоровості, вмісту нітратів, кремнію, марганцю, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, заліза.

За І квартал 2020 року у воді колодязів, яку споживають діти віком до 3-х років, кратність перевищення вмісту нітратів до 2,5 ГДК (гранично допустима концентрація) виявлена у Дергачівському, Золочівському, Красноградському, Краснокутському, Куп’янському, Великобурлуцькому, Кегичівському, Вовчанському, Первомайському районах; перевищення до 5,0 ГДК – у Барвінківському Чугуївському, Дворічанському; перевищення до 10,0 ГДК — у Балаклійському, Ізюмському, Лозівському, Близнюківському, Борівському, Нововодолазькому районах.

Перевищення ГДК нітратів встановлено у 30,7% досліджених проб води з колодязів.

За мікробіологічними показниками досліджено 202 проби води з колодязів та каптажів джерел, з них 41,6% проб не відповідають нормативам.

У місті Харкові досліджено 12 проб води з каптажів природних джерел. Протягом І кварталу 2020 року у воді з 4-х джерел реєструвались проби з відхиленнями від норм за мікробіологічними показниками («Петренки – 1», «Петренки – 3», вул. Полтавський шлях, 198, вул. Бучми, (права сторона)). Вода з каптажів 2-х джерел не відповідала нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками — встановлені перевищення гранично допустимої концентрації нітратів та інших показників (парк «Юність», вул. Мінераловодська, 1).

Як повідомляв Харків Times, перевірки об’єктів водопостачання у Харківській області виявили безліч порушень.