Обладміністрація рапортує про прибуття з Києва засобів захисту для медиків

Фото: kharkivoda.gov.ua

Харківська область отримала черговий медичний вантаж: тисячі захисних костюмів та респіраторів.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі обладміністрації.

Засоби індивідуального захисту з Києва надійшли до обласної інфекційної лікарні. Надалі їх розподілятимуть по медзакладах області за наданими потребами.

«У вантажі, який прибув сьогодні з Києва, – велика кількість захисних масок та респіраторів – понад 12 тисяч, а також понад 5 тисяч захисних костюмів», – повідомив голова ХОДА Олексій Кучер.

Одноразовий костюм медики, котрі працюють з пацієнтами з СOVID-19, використовують протягом 3-4 годин, пояснив директор Обласної інфекційної лікарні Павло Нартов. Після цього костюм треба змінити. Респіратори – в залежності від рівня захисту – змінюють раз на 3 – 6 годин. У середньому кожна бригада працює від 6 до 12 годин та за цей час кожен медик змінює до 4 костюмів.

«Якщо медична сестра частіше спілкується з хворим, то частіше змінює комбінезон. Лікар – у залежності від того, який стан хворого. Є наказ МОЗ, де все чітко прописано: скільки і кому потрібно засобів. І ми чітко його виконуємо у своїй практичній роботі», – розповів Павло Нартов.

Він відзначив, що зараз заклад має достатню кількість засобів захисту, і вона постійно поповнюється.

«Кожен день ми інформуємо Департамент охорони здоров’я, обласну адміністрацію щодо засобів індивідуального захисту, і засоби відновлюються та поповнюються. Нам багато надійшло допомоги від благодійників, також з облдержадміністрації надходять вантажі», – сказав директор інфекційної лікарні.

Як повідомляв Харків Times, у Харківській області станом на ранок 24 квітня виявили 118 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, майже половина хворих – жителі міста Харкова.