ХПІ отримає грант на реконструкцію будівель

Фото: web.kpi.kharkov.ua

ХПІ увійшов до переліку із 21 університету, які отримають грант на підвищення енергоефективності.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення МОН.

Сьогодні, 16 квітня, Рада ратифікувала угоду про грант від Східноєвропейського Партнерства, спрямований на підвищення енергоефективності закладів вищої освіти.

«Ратифікація угоди про грант фонду E5P дозволяє нам розпочати використання 10 млн євро грантових коштів, що не підлягають поверненню, і 120 млн євро кредитних коштів Європейського інвестиційного банку та 30 млн євро НЕФКО на реконструкцію будівель в 21 університеті. Ці кошти дозволять університетам суттєво заощаджувати на енергоресурсах та покращити умови праці та навчання, а разом із тим якість та надійність послуг університетів», – зазначила т. в. о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Наразі вже розпочався перший етап проєкту. Участь у ньому беруть 7 університетів, зокрема, Харківський політехнічний інститут, Львівська політехніка, Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка, Чернігівський національний технологічний університет, Сумський державний університет, Вінницький національний технологічний університет та Національний педагогічний університет ім. Драгоманова.

Початок фінансування для цих університетів заплановано на 3 квартал 2020 року.

До кінця 2020 року МОН планує розпочати процедури закупівлі у інших 14 університетах та розпочати фінансування на початку 2021 року.