Харківській інфекційної лікарні передали 11 апаратів ШВЛ

Фото: kharkivoda.gov.ua

У четвер, 16 квітня Харківській обласної інфекційної лікарні передали 11 апаратів штучної вентиляції легенів, куплені за кошти обласного бюджету.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі обладміністрації.

Шість стаціонарних апаратів виробництва США планують залишити в інфекційних лікарнях. Який лікарні скільки дістанеться, поки точно не вирішено. Ясно лише те, що в дорослій потреба в апаратах ШВЛ вище, ніж в дитячій. Тому переважну більшість техніки залишать у дорослій інфекційній лікарні.

Ще п’ять апаратів німецького виробництва – портативні. Вони будуть передані для установки в каретах “швидкої допомоги”.

Директор КНП «Харківська обласна клінічна інфекційна лікарня» Павло Нартов повідомив, що реанімаційне відділення закладу розраховане на шість ліжок. Але в разі необхідності його можна розширити до 12 ліжок.

“У нас є 4 бокси, в кожному буде по 3 апарати ШВЛ і 3 ліжка”, – розповів Павло Нартов.

Зараз в в реанімації знаходяться 2 людини – одна з підтвердженим захворюванням СOVID-19, друга – з підозрою на коронавірус. Обидва пацієнти – не на апаратах ШВЛ.

Як повідомляв Харків Times, на брифінгу 17 березня голова ХОДА заявив, що Харківська область придбає 24 апарату ШВЛ високого класу і шість мобільних апаратів для вентиляції легенів. Техніку розраховують закупити протягом 7-10 днів за скороченою процедурою.

Харківські енергетики закупили апарати ШВЛ для двох лікарень Харкова.