Двоє українських виробників тест-систем на виявлення COVID-19 отримали підтвердження якості

Фото: EPA/UPG

В Україні підтвердження якості отримали двоє з п’яти виробників тест-систем на коронавірус.

Про це Харків Times дізнався з публікації LB.

Двоє з п’яти національних виробників тест-систем на виявлення COVID-19 отримали підтвердження якості, але поки ще не можуть продавати велику кількість тестів.

Про це розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв’ю LB.

“У нас зареєстровано п’ять виробників. Всі вони розробили свої тест-системи і готові продавати їх нам. Але з них підтвердження якості отримали поки що двоє, це саме ті, чиї тести вже використовуються в лабораторіях. Коли наші лабораторії починають працювати на певних тест-системах, перших 5 позитивних і 10 негативних результатів передають до нашої референс-лабораторії, і вона підтверджує якість проведених досліджень”, – сказав Віктор Ляшко.

За його словами, тепер головне, щоб ці національні виробники готові були продавати велику кількість тестів.

“Один благодійний фонд допоміг виробнику тестів закупити і довезти на територію України реактиви для масового виготовлення 20 тисяч ПЛР-систем”, – повідомив головний санітарний лікар.

Оскільки наразі ніхто з національних виробників не може надати таку кількість зразків, яка потрібна на централізованих закупівлях, то тест-системи “закуповуються невеликими партіями”.

“Ми дали гроші нашим лабораторіям, і вони купують у міру необхідності. А ми централізовано забезпечуємо поставки реактивів – китайських і корейських”, – розповів ляшко.

За його інформацією, на даний час в Україні уже використовуються тести двох українських виробників, зокрема, “Українських генетичних технологій”.