Харківська область потребує крові

Фото: patriotdefence.org

У Харківській області значно зменшилися запаси донорської крові і наразі їх критично мало.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі облради.

У зв’язку з пандемією коронавірусу і карантином рівень забезпеченості донорською кров’ю та її компонентами в області знизився утричі і перебуває на критичній позначці. Наближається момент, коли лікувальні заклади і хворі відчуватимуть дефіцит крові.

Зазвичай близько 90% запасів крові у Харківській області забезпечувалися завдяки добровільним донорам. Щорічно для потреб медичних установ області в компонентах і препаратах донорської крові заготовлюється до 20 тисяч літрів донорської крові. Це 35-40 тисяч донацій плазми і крові на рік.

В облраді звернулися до усіх, хто не обмежений у можливості пересуватися та немає протипоказань у здоров’ї, долучитися до такої важливої  для регіону справи донорства.

Донором може стати кожна здорова людина, якій виповнилося 18 років. При цьому вона повинна важити не менше 50 кілограмів, мати тиск не вище 170 на 100 і не нижче 90 на 60 мм рт. ст. Одна доза донорської крові становить 450 грамів.

«Таку кількість крові організм здатний відновити дуже швидко. Більше того, за багаторічними спостереженнями, регулярна здача крові корисна, оскільки стимулює роботу ендокринної та імунної системи організму», – повідомляють в облраді.

Всі донори заповнюють спеціальну анкету щодо вірусу COVID-19, проходять термометрію, приміщення Центру служби крові постійно дезінфікуються, відповідно до рекомендацій МОЗ.

Для донорів організовано підвіз:  щодня  о 10.00 Харківський обласний центр служби крові здійснює доставку донорів до закладу за маршрутом:  5 під’їзд Держпрому – ХОЦСК (м. Харків, вул. Клочківська, 366).

Для уникнення скупчення людей попередньо можна зареєструватися за посиланням http://bloodservice.org.ua, а також уточнити графік роботи пунктів здачі крові в районах області.