Справа про підпільний сміттєвий полігон: винні мають відшкодувати збиток – 272 млн гривень (фото, відео)

Прокуратура через суд домоглася відшкодування 272 млн грн шкоди за організацію підпільного сміттєвого полігону.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.


Московський районний суд Харкова задовольнив у повному обсязі позов Харківської місцевої прокуратури № 4 до винних осіб про відшкодування шкоди, вчиненої організацією сміттєзвалища на самовільно зайнятій земельній ділянці на суму 273 млн грн.

У жовтні 2018 року місцева прокуратура спільно з УЗЕ виявила діючий несанкціонований сміттєвий полігон у середмісті Харкова. Частина земель на ділянці площею 8 га на території колишнього заводу виявилася заваленою сміттям. Ці землі є комунальною власністю. Раніше вони перебували в оренді одного з ТОВ. Там планували звести торговельний центр, однак будівництво так і не розпочалося, а орендар близько 4 років не сплачував кошти за користування ділянкою.

Прокуратура звернулася до суду й розірвала договір оренди. Земля вартістю понад 140 млн грн повернулась у власність громади Харкова, під юрисдикцію міськради.

Як з’ясувалося, на комунальних землях був облаштований несанкціонований полігон. На звалищі працювала спеціалізована вантажна техніка та робочі бригади, які перебирають і сортують сміття.

За вказаним фактом місцевою прокуратурою було розпочато кримінальне провадження, в рамках якого прокуратура довела причетність двох осіб, організаторів несанкціонованого сміттєзвалища, до спричинення збитків від забруднення ділянки у розмірі 272 млн грн.

Вказаних осіб вироком суду засуджено до покарання  за організацію незаконного полігону з вивезення відходів на самовільно зайнятій земельній ділянці (ч. 1 ст. 197-1, ч. 1 ст. 239 КК України).

Як повідомляв Харків Timesраніше прокуратура почала розслідувати організацію нелегального сміттєвого полігону площею 8 га на території знесеного заводу «Серп і молот», яка знаходиться поруч з ТРЦ «Французький бульвар».

Ця ділянка з 2005 по 2017 рік за рішенням Харківської міської ради орендувало одне з товариств з обмеженою відповідальністю, земля була виділена під будівництво торгового центру. Однак будівництво так і не було розпочато, а останні чотири роки компанія не платила за оренду землі.

Після позовів Харківської місцевої прокуратури № 4 до Господарського суду області два гаражних кооперативи добровільно повернули територіальній громаді Харкова земельні ділянки вартістю 535 млн. грн.