ДТП на Сумській: Верховний суд залишив вироки Зайцевій та Дронову без зміни

Скриншот

Верховний Суд України залишив без зміни вироки у вигляді 10 років позбавлення волі для Олени Зайцевої та Генадія Дронова – винуватців смертельної аварії на вулиці Сумській у Харкові.

Про це йдеться у результативній частині постанови, яку оголосив у засіданні головуючий суддя, повідомляє кореспондент Харків Times.

“Верховний Суд ухвалив: вирок Київського районного суду в місті Харкові від 26 лютого 2019 року та ухвалу Харківського апеляційного суду від 14 серпня 2019 року щодо Зайцевої Олени Олегівни та Дронова Геннадія Олексійовича залишити без зміни, а касаційні скарги їх захисників – адвокатів Плетньової Юлії Володимирівни та Токарєва Геннадія Володимировича – без задоволення”, – йдеться в постанові.

Постанова Верховного суду набуває законної сили з моменту її проголошення, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Повний текст постанови буде оголошено учасникам судового провадження 8 квітня о 16:00.

Як повідомляв Харків Times, Верховний Суд України розглядає касаційні скарги в режимі відеоконференції. Через карантин доступ у судові засідання осіб, які не є учасниками судового засідання, обмежено. До зали судових засідань у Київському райсуді допущені потерпілі, їхні представники, захисники, цивільні позивачі та цивільні відповідачі.

Захисник Олени Зайцевої просила Верховний Суд України закрити справу щодо її підзахисної, захисник Генадія Дронова – направити її на нове слухання.

Аварія сталася 18 жовтня 2017 року на перехресті вулиці Сумської та провулку Мечникова у центрі Харкова. Як встановили слідчі, Олена Зайцева за кермом Lexus рухалася вгору вулицею Сумською та проігнорувала червоний сигнал світлофора. У той же час автомобіль Volkswagen Touareg, за кермом якого перебував Геннадій Дронов, почав рух на жовтий з боку Бурсацького спуску й на перехресті в’їхав у машину дівчини. Lexus Зайцевої вилетів на тротуар та збив людей, які стояли там.

П’ятеро людей у віці від 19 до 46 років загинули на місці. Шестеро – отримали травми різної тяжкості, одна 24-річна потерпіла пізніше померла у лікарні. В ході слухання справи Зайцева вину визнала, Дронов – не визнав. Звинувачення просило для обох обвинувачених максимальний термін ув’язнення, установлений відповідною статтею – 10 років.

26 лютого Київський райсуд Харкова засудив Олену Зайцеву та Геннадія Дронова до 10 років позбавлення волі. Суд також заборонив їм керувати транспортними засобами протягом 3 років і задовольнив в повному обсязі цивільні позови потерпілих.

14 серпня 2019 року Харківський апеляційний суд залишив без зміни вирок суду першої інстанції у вигляді 10 років позбавлення волі для учасників смертельного ДТП на вулиці Сумській Олени Зайцевої та Геннадія Дронова.