Як лікуватимуть хворих на коронавірус – МОЗ оновив стандарти

Фото: Главком

З 29 березня медичну допомогу хворим на COVID-19 в Україні надаватимуть за оновленими медичними стандартами, узгодженими з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Харківського обласного лабораторного центру.

Медичний працівник, який виявив особу з симптомами, відповідними до COVID-19, має діяти за таким алгоритмом:

– зареєструвати випадок та проінформувати медзаклад для подальшого клінічного дослідження пацієнта;

– у двогодинний строк проінформувати про підозру на захворювання лабораторний центр МОЗ України;

– якщо пацієнт потрапляє у цілодобовий стаціонар, там проводиться забір необхідних матеріалів для аналізів, які має бути відправлено в лабораторію.

Відповідно до цих алгоритмів, пацієнтів з легкою формою захворювання, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати амбулаторно, тобто в домашніх умовах.

Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене у разі, якщо пацієнт перебуває в групі ризику щодо розвитку ускладнень або має симптоми, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг.

До таких симптомів відносяться: ядуха; утруднене дихання; збільшення частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми; кровохаркання; шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість).

Медпрацівникам рекомендовано особливо активно спостерігати за хворими саме на другому тижні, коли зазвичай розвиваються ускладення дихання.

Лабораторні тестування проводяться у разі, якщо симптоми пацієнта відповідають коронавірусній хворобі, або для пацієнтів з підозрою на пневмонію. Первинний тест на коронавірус має бути підтверджено другим тестом ПЛР.

Медичні працівники первинної ланки допомоги також мають вести моніторинг осіб, які мали контакт з хворими на COVID-19. Крім цього, посилюється моніторинг самих медпрацівників, які мали контакт з хворими на коронавірус. Моніторинг здійснюється протягом 2 тижнів після останнього контакту й у разі виявлення респіраторного захворювання до медпрацівника вживають заходів як щодо особи з визначеним випадком COVID-19.

Як повідомляв Харків Times у Харківській області паціентів з коронавірусом Сovid-19 прийматимуть у 17 лікарнях, в яких налічується 128 апаратів ШВЛ та 805 інфекційних ліжко-місць.