З 1 квітня забороняється лов риби та раків

Фото: zhitomir.today

З 1 квітня починається нерестова заборона на вилов риби.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі обладміністрації.

Управління Держагентства рибного господарства у Харківській області видало наказ про весняно-літню заборону на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських рибних об’єктах області у 2020 році.

Згідно документу, забороняється промисловий, любительський і спортивний лов риби та інших водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах Харківській області.

Встановлено строки:

  • з 1 квітня до 10 червня 2020 року на водосховищах;
  • з 1 квітня до 21 травня 2020 року на річках, в корінних водах;
  • з 1 квітня до 30 червня 2020 року в придаткових водах річок.

Також забороняється лов раків у внутрішніх водоймах Харківської області в нерестовий період, під час виношування ікри, личинок, першої та другої линьок з 1 квітня по 30 червня 2020 року та у період з 20 серпня по 30 вересня 2020 року, а також у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

У період нересту дозволяється любительське рибальство на внутрішніх водоймах Харківської області в межах спеціально визначених ділянок водосховищ та річок з їх придатковою системою водойм, однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.

Під-час нересту забороняється:

– проведення змагань з рибальства та підводного полювання;

– днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші на внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах;

– забір води без ефективних рибозахисних пристроїв;

– пересування всіх плавучих засобів на ділянках, оголошених нерестовищами, за винятком суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності.

Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно з КУпАП становить від 34 до 680 грн.

За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).

Відповідно до цієї статті передбачено накладання штрафу в розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеження (позбавлення) волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього добутого.

Повідомити про порушення правил рибальства, порядку придбання чи збуту водних біоресурсів або отримати додаткову інформацію щодо нерестової заборони можна за телефоном Всеукраїнської безкоштовної «гарячої лінії» Держрибагентства: 0 (800) 50-52-50.