У Харкові більше трьох років працював цех, в якому виготовляли фальшиві ліки (фото)

Фото: ssu.gov.ua

Кілька жителів Харкова, а також один з приватних київських дистриб’юторів лікарських засобів створили схему по підпільному виготовленню та реалізації в різних регіонах України підроблених медичних препаратів.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення прес-служби СБУ.

Встановлено, що з 2016 року ділки організували кустарне виробництво препаратів, що застосовуються для лікування пацієнтів із захворюваннями ендокринної системи, а також знеболювальних засобів.

Цех, де відбувалося виготовлення підробки з сировини сумнівного походження, вони облаштували в орендованому приміщенні в промисловій зоні Харкова. Збували фальсифікат під виглядом продукції відомих вітчизняних виробників фармпрепаратів через інтернет ресурси і аптечні мережі.

За попередніми підрахунками, щорічно ділки реалізовували підробки в середньому на 15 млн гривень.

Трьох фігурантів справи, в тому числі і представника фірми-дистриб’ютора правоохоронці затримали в Києві і Харкові.

Під час слідчих дій за адресами проживання учасників групи, а також за місцем виробництва фальсифікату правоохоронці вилучили сировину, контрафактну продукцію, обладнання, документи і носії інформації, що містять дані про угоди зловмисників.

В рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 321-1 (фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів) Кримінального кодексу України, затриманим оголошено про підозри. Зараз вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії для встановлення інших осіб, задіяних у протиправній діяльності та залучення їх до кримінальної відповідальності.

Як повідомляв Харків Times, СБУ ліквідувала підпільне виробництво ліків в Харківській області.