Харківський митник піде під суд за махінації на півмільйона гривень

Фото: khar.gp.gov.ua

За махінації під час розмитнення обладнання для обробки деревини постане перед судом головний державний інспектор Слобожанської митниці Держмитслужби.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення прессекретаря теруправління ДБР, розташованого у місті Полтаві, Олександра Білки в Facebook.

Слідство встановило, що інспектор, діючи в інтересах юридичної особи-імпортера, вніс до офіційної бази даних недостовірні відомості про класифікацію обладнання для обробки деревини. Внаслідок цього власник товару розмитнив його за пільговою ставкою ввізного мита, а державний бюджет недоотримав податки в сумі понад 500 тисяч гривень.

Відносно інспектора до суду скеровано обвинувальний акт за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам).

У разі доведення вини, обвинувачуваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від 8,5 тис. до 17 тис. грн.

Як повідомляв  Харків Times19 грудня правоохоронці провели обшуки та повідомили про підозру головному державному інспектору одного з відділів Харківської митниці, дії якого завдали державі збитків на суму 540 тис. грн.