Одинадцятирічний харків’янин виграв три золоті медалі на чемпіонаті України

Юний харківський шахіст Святослав Базакуца виграв три золоті медалі на чемпіонаті України з шахів серед спортсменів до 12 років у Миколаєві.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Харківської обласної державної адміністрації.

Одинадцятирічний спортсмен став першим у класичних, швидких і блискавичних шахах.

У класичних шахах Базакуца набрав 8.5 очок в 11-ти турах, на половину очка випередивши свого найближчого суперника. У швидкій грі по 7 очок набрали відразу шість шахістів, і юний харків’янин зайняв перше місце, перевершивши суперників за додатковими показниками. А у блискавичній грі Святослав випередив найближчих суперників на половину очка й став чемпіоном, набравши, 7.5 очок.

Срібним призером чемпіонату в блискавичної гри серед дівчат стала також харків’янка Поліна Басова, яка набрала 7 очок.

Довідка. Святослав Базакуца у 2019 році став срібним призером чемпіонату України з класичних шахів у віковій категорії до 12 років. У 2017 році в світовому рейтингу шахістів до дев’яти років Святослав Базакуца значився під першим номером.

Як повідомляв Харків Times, у грудні 2019 року 36-річний харків’янин Павло Ельянов, дворазовий переможець Всесвітньої шахової Олімпіади, відмовився виступати за Україну через конфлікт із головним тренером збірної Олександром Сулипою.