IT-компаніям Харкова ввели обмеження на іммігрантів

Фото: dsnews.ua

Уряд на засіданні 26 лютого встановив квоту на імміграцію 5 000 іноземних фахівців для працевлаштування в українських IT-компаніях.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Міністерства цифрової трансформації у Facebook.

Квота розділена між п’ятьма українськими містами. Найбільше надається Києву – 2500 фахівців, Харкову – 700, Дніпро – 600, Одеса – 600, Львів – 600.

Як зазначають у Мінцифрі, попит на ІТ-фахівців значно перевищує потенціал внутрішнього ринку. Щороку українські університети випускають 15–17 тисяч ІТ-фахівців різних напрямків. У той же час в країні відкривається близько 40 тисяч вакансій для айтіішників.

Окрім того, певна частина українських спеціалістів їде працювати за кордон, деякі працюють на фрілансі. Імміграційні квоти дозволять частково закрити потребу ринку у висококваліфікованих фахівцях.

«Імміграційні квоти не вплинуть на попит на українських працівників. Головне, що ми отримаємо –приплив senior фахівців, які зможуть допомогти нам швидше та якісніше розвивати індустрію в Україні, і, як наслідок, мотивувати більше українців залишатися працювати тут», – пояснили в Мінцифрі.

Довідка: квоти на імміграцію — інструмент простіший, ніж робоча віза. Візу треба поновлювати щороку і людина залишається прив’язаною до конкретного місця. Квоти ж дають спеціалісту можливість проходити перевірку раз на 10 років і свободу обирати, де працювати й навіть створювати тут власний продукт.

5000 – це гранична кількість іноземців та осіб без громадянства, яким передбачено надати дозвіл на імміграцію протягом календарного року.