Укрспецекспорт зупинив платежі заводу імені Малишева – ЗМІ

Фото: sq.com.ua

Державне підприємство “Укрспецекспорт” зупинило перерахування коштів на рахунки ДП «Завод імені В.А. Малишева» в зв’язку з тим, що підприємство систематично зриває терміни поставки продукції.

Про це йдеться в листі “Укрспецекспорту” від 17 лютого, яке оприлюднило видання Апостроф, повідомляє Харків Times.

Як повідомляється в листі, протягом 2019-2020 років “Укрспецекспорт” перерахував на рахунки заводу 804 млн гривень, в тому числі в січні-лютому цього року – 81 млн. При цьому заводом за вказаний період передано продукції для продажу на суму всього 406 мільйонів гривень.

У документі говориться, що завод Малишева систематично порушує терміни передачі продукції, що призводить до порушення зобов’язань перед іноземними замовниками. У підсумку це може призвести до втрати Україною міжнародних ринків збуту озброєння і військової техніки.

Також наголошується, що зобов’язання заводу з передачі продукції для продажу в 2020 році складають більше 58 мільйонів доларів США.

“З урахуванням викладеного, інформуємо Вас, що подальше перерахування коштів … неможливо”, – йдеться в листі.

Довідка:

ДП “Завод ім. Малишева” – найбільший виробник бронетехніки в Україні. У співпраці з Харківським конструкторським бюро з машинобудування ім. Морозова та Харківським конструкторським бюро з моторобудування підприємство випускає сучасні зразки спеціальних гусеничних та колісних машин військового призначення, а також пропонує програми модернізації техніки, яка знаходиться на озброєнні багатьох країн світу. Основні напрямки виробництва ДП “Завод ім. Малишева”: важка бронетехніка (танк “Оплот”, БРЕМ-84, модернізація танків Т-64, Т-72, ​​Т-54/55/62), легка бронетехніка (БТР-3У, БТР -4, БТР “ДОЗОР-Б”, модернізація БТР-60/70, БТР-50, БМП-2), бойові модулі для легкої бронетехніки.

Як повідомляв Харків Times, в січні 2020 генеральним директором ДП «Завод імені В.А. Малишева» призначений Василь Крилас.

Раніше “Укроборонпром” призначив Олександра Чурсіна новим директором ДП “Завод ім. Малишева“ замість Олександра Хланя, який очолював підприємство з травня 2016 року, в зв’язку з завершенням терміну дії його трудового контракту. До цього призначення Чурсін очолював бронетанковий дивізіон “Укроборонпрому”.