Зайцева і Дронов досі не виплатили компенсації сім’ям загиблих і постраждалим в ДТП

Фото: NewsOne

Винуватці смертельної ДТП на вулиці Сумській в Харкові Олена Зайцева і Геннадій Дронов досі не виконали рішення суду першої інстанції про виплату компенсації родичам загиблих і постраждалим в аварії.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Укрінформу з посиланням на адвоката потерпілих Ларису Матвєєву.

“Зайцева заборонила давати будь-яку інформацію щодо того, чи вона працює та заробляє якісь гроші, а Дронов зараз не працює, оскільки хворіє”, – так, за словами адвоката, повідомили у відповіді на запит в установах, де відбувають покарання винуватці смертельного ДТП.

Також Лариса Матвєєва повідомила, що в засіданні Касаційного суду, де розглянуть скарги Зайцевої і Дронової на десятирічні строки позбавлення волі кожному, візьмуть участь в режимі відеоконференції постраждалі в ДТП.

“Всього 12 постраждалих, але особистості тих, хто візьме участь в суді дистанційно, будуть відомі в день суду 3 квітня”, – зазначила Матвєєва.

Вона додала, що клопотання пов’язане, в тому числі, з фінансовим становищем потерпілих.

Нагадаємо, аварія сталася 18 жовтня 2017 року на перехресті вулиці Сумської та провулку Мечникова у центрі Харкова. Як встановили слідчі, Олена Зайцева за кермом Lexus рухалася вгору вулицею Сумською та проігнорувала червоний сигнал світлофора. У той же час автомобіль Volkswagen Touareg, за кермом якого перебував Геннадій Дронов, почав рух на жовтий з боку Бурсацького спуску й на перехресті в’їхав у машину дівчини. Lexus Зайцевої вилетів на тротуар та збив людей, які стояли там.

П’ятеро людей у віці від 19 до 46 років загинули на місці. Шестеро – отримали травми різної тяжкості, одна 24-річна потерпіла пізніше померла у лікарні. В ході слухання справи Зайцева вину визнала, Дронов – не визнав. Звинувачення просило для обох обвинувачених максимальний термін ув’язнення, установлений відповідною статтею – 10 років.

26 лютого Київський райсуд Харкова засудив Олену Зайцеву та Геннадія Дронова до 10 років позбавлення волі. Суд також заборонив їм керувати транспортними засобами протягом 3 років і задовольнив в повному обсязі цивільні позови потерпілих.

14 серпня 2019 року Харківський апеляційний суд залишив без зміни вирок суду першої інстанції у вигляді 10 років позбавлення волі для учасників смертельного ДТП на вулиці Сумській Олени Зайцевої та Геннадія Дронова.

Верховний Суд України призначив на 3 квітня 2020 року розгляд касаційних скарг на вироки у вигляді 10 років позбавлення волі для Олени Зайцевої та Генадія Дронова – винуватців смертельнойї аварії на вулиці Сумській у Харкові.