Кучер обговорив з керівником Фонду держмайна перспективи роботи заводів “Електроважмаш” та “Турбоатом”

Фото: kharkivoda.gov.ua

Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер обговорив з керівником Фонду держмайна Дмитром Сенниченко перспективи роботи заводів “Електроважмаш” та “Турбоатом”.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі обладміністрації.

Голова Фонду державного майна України відзначив, що Харківська область є першим регіоном, який він відвідує після свого призначення.

“Харків – це важливий регіон. Харківська область у нас за кількістю об’єктів малої приватизації – номер три в Україні. Був такий міф, що начебто все це державне майно є у Фонді держмайна. Насправді, їм управляє понад 70 органів центральної влади. Фонд держмайна зараз активно їх приймає”, – розповів Дмитро Сенниченко.

Окрім питань передачі об’єктів державного майна до фонду та приватизації, голова ХОДА та керівник ФДМ обговорили питання якісного управління державними активами. Зокрема, ефективної роботи промислових підприємств.

В управлінні фонду перебувають два великі харківські підприємства – “Турбоатом” і “Електроважмаш”.

“Нам необхідно завантажити їх роботою. Я вчора був у посольстві Узбекистану, де ми обговорювали питання дуже важливого контракту. Ми можемо завантажити ці два підприємства на 7-10 років наперед. Йдеться про контракти на близько 1 млрд дол. США”, – зауважив Кучер.

“Ці підприємства є основою для створення доданої вартості, вони будуть надалі працювати, розвиватися. Спільними зусиллями місцевої влади та центральних органів влади ми зробимо все, щоб завантажити їх роботою, щоб виплачувалася заробітна плата”, – підтримав керівника області Сенниченко.

Вже з 1 березня “Електроважмаш”, який завершив 2019 рік зі збитками та опинився у важкій ситуації, буде переходити на повний робочий тиждень. На цей рік перед керівництвом заводу поставлені задачі – збільшити на 30% заробітну плату та вивести підприємство на прибуток.

“За останні 5 років “Електроважмаш” втратив 30% робітників, дебіторська заборгованість становить 500 млн грн, кредит – 900 млн грн. Але ми маємо нового керівника, в якого є бачення розвитку підприємства. Перші кроки зроблені: заробітна плата виплачена, контракти підписуються. На закупівлях за місяць зекономлено 60 млн грн. У підприємства є спільні проєкти з “Турбоатомом” для “Гідроенерго”, – розповів Сенниченко.

Голова ХОДА та керівник ФДМ також обговорили перспективи приватизації заводів “Електроважмаш” та “Турбоатом”.

“Наразі ми не розглядаємо швидкий шлях приватизації цих підприємств. Ми повинні вивчити ринок та попит. Бо кожне підприємство потребує інвестицій, але інвестор має бути профільний. Ні в якому разі ми не маємо допустити купівлю підприємства конкурентами з метою знищення або передати їх непрофесійним операторам. Тому будемо до цього дуже уважно підходити. Це точно не відбудеться у найближчі місяці і, може, не у цьому році”, – пояснив голова Фонду держмайна.