В Ізюмі покарали жінку за сина-прогульника

Фото: Репортер

Ізюмський районний суд Харківської області оштрафував 37-річну жінку за те, що її 15-річний син систематично прогулював заняття в школі.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі суду.

Згідно з повідомленням, підліток протягом першого півріччя цього навчального року був присутній в школі всього 3 дні.

Із заявою про неналежне виконання батьківських обов’язків в поліцію звернулися педагоги і співробітники Служби у справах дітей Ізюмської міськради. Вони попросили притягти жінку до адміністративної відповідальності за ухилення від виконання батьківських обов’язків по вихованню свого малолітнього сина, 2004 року народження.

Під час судового розгляду мати не надала доказів, що підтверджують поважні причини тривалої відсутності сина на навчальних заняттях, і повністю визнала свою провину.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення жінки, суд прийшов до висновку про необхідність застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідне рішення суд виніс 29 січня.

Відзначимо, що за законодавством України в разі, якщо дитина систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де вона знаходиться, батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності. Це передбачає стаття 184 кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання батьками або особами, які їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей).

Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 гривень. Якщо правопорушення відбувається повторно, то розмір штрафу збільшується до 5 100 гривень.

Як повідомляв Харків Times, на Харківщині поліцейські забрали з сім’ї двох хлопчиків, які проживали в неналежних умовах. 30-річна жінка практично не стежила за своїми дітьми 5 і 7 років.