Кернеса судитимуть заново (відео)

Скрин/онлайн-трансляция

Полтавський апеляційний суд 31 січня 2020 року задовільнив скаргу прокурорів і поновив розгляд обвинувачення щодо мера Харкова Геннадія Кернеса.

Про це Харків Times дізнався з он-олайн трансляції судового засідання.

На судовому засіданні 31 січня 2020 року адвокати обвинувачених (Геннадія Кернеса і його охоронців Євгена Сміцького та Віталія Блинника) намагалися довести, що прокурори у справі замінені в неналежний спосіб, що перший заступник генпрокурора діяв поза межами своїх повноважень. Захист і обвинувачені просили суд відхилити апеляційну скаргу прокурорів і залишити в силі рішення першої інстанції.

У той же час потерпілі висловили прохання не затягувати розгляд справи, тому що протягом останніх трьох років паузи між судовими засіданнями були досить великі.

Суд прийняв рішення задовільнити скаргу прокурорів і поновити розгляд справи.

«Полтавський апеляційний суд 31 січня 2020 року задовольнив апеляційні скарги Офісу Генерального прокурора та потерпілих у кримінальному провадженні за фактом позбавлення волі та спричинення тілесних ушкоджень громадянам під час мирних акцій протесту в січні 2014 року на території м. Харкова. Наразі обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні направлено на новий судовий розгляд», – прокоментували рішення суду на сайті офісі генпрокурора.

Довідка. 2 березня 2015 року міському голові Харкова і двом його охоронцям повідомили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України. Їх звинувачують у викраденні, тортурах і погрозі вбивством двом активістам Євромайдану – Сергію Ряполову і Олександру Кутяніну 25 січня 2014 року.

26 березня 2015 Генпрокуратура передала обвинувальний акт проти Кернеса і двох його охоронців до суду. 2 квітня Вищий спеціалізований суд України переніс розгляд справи в Полтаву.

10 серпня 2018 року суддя Київського районного суду Полтави Андрій Антонов закрив справу проти Кернеса у зв’язку з відмовою прокуратури брати участь в дебатах. Суддя зазначив, що прокурори не з’явилися на жодне з 7 призначених засідань для проведення дебатів. У зв’язку з цим він вважав, що прокуратура відмовилася від звинувачення і закрив справу проти підсудного.

Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження за підозрою у винесенні неправосудного рішення суддею Антоновим. Також ГПУ подала апеляцію на закриття провадження стосовно Харківського міського голови Геннадія Кернеса. Засідання суду по її розгляду переносилися вже шість разів.

Як повідомляв Харків Times , Вища рада правосуддя звільнила суддю Антонова.