В Іграх Нескорених у Нідерландах візьме участь ветеран із Харкова

Фото: invictusgames.in.ua

Україну на міжнародних спортивних змаганнях «Ігри нескорених», які відбудуться з 9 по 16 травня в Нідерландах, представлятимуть 20 спортсменів, серед яких харків’янин Сергій Наумов.

Про це ХарківTimes дізнався з повідомлення Національної гвардії України.

В Іграх Нескорених-2020 у складі національної збірної України змагатимуться чотири нацгвардійці. Один із них – Сергій Наумов із Харкова.

Сергій Наумов – підполковник запасу, ветеран дислокованої в Харкові Національної академії Національної гвардії України. У 2014-2015 роках брав участь у бойових діях у Донецькій та Луганській областях. У вересні 2014-го, потрапивши під ворожий обстріл зі стрілецької зброї та гранатометів під містом Попасна Луганської області, отримав осколкове ураження правої ділянки лобної частини та лівої гомілки.

У Гаазі Сергій виступатиме за двома напрямками – веслування на тренажерах та паверліфтинг (жим лежачи).

Цього року українську команду обирала спеціально створена комісія під головуванням Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, до складу якої увійшли представники Мінвету, ветеранських організацій, добровольчих формувань та громадянського суспільства.

Відбір відбувався відповідно до нових критеріїв, переданих Україні міжнародною Фундацією Ігор Нескорених, за підсумками кількох етапів відбору (спортивні тестування, Національні Ігри Нескорених), анкетування, розгляду поданих учасником документів, а також особистих інтерв’ю з психологом.

Нагадаємо, що Ігри Нескорених, засновані Його Високістю Герцогом Сассекським у 2014 році, – міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки.

Україна долучилась до Ігор Нескорених у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто. За час існування в Україні проєкт розширив спортивні дисципліни, доступні для ветеранів, сприяв запуску державної системи спортивної реабілітації поранених військовослужбовців та ветеранів, змінив життя сотень ветеранів та їхніх родин, а також мобілізував суспільство на підтримку українських бійців на шляху до повернення до мирного життя після війни.

Фото: НГУ