У Харкові відкриють Почесне консульство Латвії

Фото: kharkivoda.gov.ua

У Харкові буде відкрито Почесне консульство Латвії.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі обладміністрації.

Плани розвитку співпраці між Харківською областю та Латвією обговорили під час зустрічі голова облдержадміністрації Олексій Кучер та Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс. Посол прибув на Харківщину, щоб взяти участь у заходах з нагоди 215-річчя Харківського національного університету ім. Каразіна, в якому навчалося багато латвійців.

“По-перше, мій візит пов’язаний з цим ювілеєм, а, по-друге, ми хотіли б відкрити тут Почесне консульство Латвії. Маємо кандидата на посаду почесного консула – це Євген Гутков (перший віце-президент будівельної компанії “Construction Group International” – Харків Times). Для нас Харків – це дуже важливий центр в Україні, тому тут потрібне почесне консульство. Це можливість нових зв’язків у галузі економіки, культури, освіти, тому ми будемо працювати в цьому напрямку”, – сказав Пойканс.

Кучер запевнив, що з боку ХОДА буде надано підтримку для відкриття консульства. “Ми вже підписали необхідні документи. Для нас ваше консульство дуже важливе. Нам необхідно, щоб ви у нас бували частіше. У Харківській області зараз 15 консульств. Якщо брати по Україні, ми за цим показником на третьому місці, а нам потрібно виходити на перше”, – зауважив він.

Олексій Кучер відзначив міцні культурні та економічні стосунки між нашим регіоном та Латвією. У 2019-му році зовнішньоторговельний оборот між Харківщиною та Латвійською Республікою зріс майже на 70%, а експорт наших товарів – майже на 80%.

“Я думаю, що в 2020 році ми будемо тільки нарощувати ці взаємовідносини. Є ІТ-напрямок та інші напрямки взаємодії. Ми відкриті та запрошуємо до нас ваші бізнес-кола. Можемо продумати питання проведення спільних форумів та заходів, які б розвивали наші взаємовідносини”, – сказав голова ХОДА.

Пойканс, відзначив, що в Україні небагато міст, які мали б такий тісний зв’язок з Латвією, як Харків.

Під час зустрічі Юріс Пойканс також порушив питання налагодження прямого авіасполучення між Харковом та Латвією. Пан посол відзначив, що мав розмову з цього приводу з авіакомпанією “AirBaltic”.

“Туристичний напрямок я вважаю дуже перспективним. Харків для мене – дуже цікаве місто, тут багато архітектури, історії та багато цих зв’язків, які Харків має з Латвією”, – відзначив посол.

Серед перспективних напрямків співробітництва Олексій Кучер та Юріс Пойканс також виокремили сфери ІТ та освіти.