У боротьбі з радянськими ідолами: в Харкові знайдено нові пам’ятники Леніну

Фото: www.dw.com

У Харкові, на території колишніх підприємств знову знайшли монументи Володимиру Іллічу, які повинні бути демонтовані у зв’язку з проголошеною в країні декомунізацією.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення голови громадської організації “Світанок” Вадима Позднякова у блозі для “LB.ua“.

За його словами, пам’ятники Іллічу знаходяться у Харкові на території колишньої взуттєвої фабрики та колишнього заводу «Енергоресурс».

Поздняков обіцяє максимально сприяти, щоб пам’ятники були демонтовані у 2020 році.

«Ймовірно, що цей рік буде останнім – коли пам’ятник Леніну можна буде побачити не в музеї», – написав голова «Світанку» у своєму блозі. У той же час він повідомляє, що в Україні таких монументів набереться ще майже зо два десятки.

«Напевно найбільш унікальною є проблема пам’ятників Леніну у Болградському районі Одеської області. Їх там лишилось п’ять. У селах Виноградівка, Залізничне, Калчева, Голиця та Владичень. У цих селах проживають болгари та гагаузи, яким чомусь до вподоби радянський ідол, тому перед сільськими радами вищевказаних сіл можна досі побачити “вождя”. І ні УІНП, ні СБУ, ні ОДА, ні Національна поліція нічого зробити не змогли. Бо процес дозволяють саботувати місцеві феодали», – пише Поздняков.

Нагадаємо, як раніше повідомляли у Харківській обладміністрації, на території області в рамках закону про декомунізацію було демонтовано 256 радянських пам’ятників, у тому числі 155 – Леніну.

Як повідомляв Харків Times, 20 грудня харківські активісти виявили пам’ятник Леніну неподалік станції метро Захисників України, на вулиці Юріївська, 17. За даною адресою знаходиться промислова зона і зареєстровано 12 організацій. Кому саме належить пам’ятник поки не відомо. У «Світанку» обіцяли сприяти якнайшвидшому його демонтажу.

Раніше активісти домоглися демонтажу зображення вождя пролетаріату на будівлі клубу у селі Добропілля Валківського району Харківської області.