Перейменування проспекту Григоренка провокує штучний конфлікт – Інститут нацпам’яті

Фото: ХарківTimes

Чергова, після програшу у двох судових інстанціях, спроба харківської міської влади найменування одного з найбільших проспектів міста іменем радянського маршала Георгія Жукова, провокує штучний конфлікт у прифронтовому регіоні.

Про це Харків Times дізнався з  заяви Українського інституту національної пам’яті.

Ініціатива перейменування проспекту Петра Григоренка у Харкові викликає серйозне занепокоєння, зазначають в інституті.

«Чергова, після програшу у двох судових інстанціях, спроба харківської міської влади найменування одного з найбільших проспектів міста іменем радянського маршала Георгія Жукова, провокує штучний конфлікт у прифронтовому регіоні. Очевидно, що такі дії суперечать заклику Президента щодо постатей, які об’єднують, а не роз’єднують українців», – йдеться у повідомленні.

Символічно, що розпорядження харківського міського голови про підготовку до присвоєння проспекту Петра Григоренка імені маршала Жукова, було підписано напередодні Дня Соборності України.

«Демонстративне викреслення імені генерала Григоренка з мапи міста розриває символічну єдність Харкова з анексованим Кримом. Адже справою життя ветерана Другої світової війни та кадрового офіцера, безпосередньо пов’язаного з Харковом, став захист прав людини. Зокрема захист прав депортованого кримськотатарського народу», – вважають в УІНП .

Позиція Українського інституту національної пам’яті залишається незмінною.

У відповідності до діючого законодавства жоден об’єкт топоніміки в Україні не може бути названий на честь маршала Жукова.

«Це суперечить ч. 6, ст. 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», де прямо забороняється присвоювати юридичним особам та об’єктам права власності імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади у Комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР. Георгій Жуков за свою кар’єру обіймав низку таких посад, зокрема був міністром оборони СРСР у 1955-1957 рр. і членом Президії ЦК КПРС у 1957 році», – акцентують в повідомленні.

Як раніше повідомляв Харків Times, Харківська міськрада на сесії 19 червня перейменувала проспект ім. Генерала Григоренка на проспект Жукова.

Харківський окружний адміністративний суд 5 вересня визнав рішення Харківської міської ради про повернення проспекту імені генерала Григоренка імені радянського маршала Жукова протиправним й постановив скасувати це рішення.

Другий апеляційний адміністративний суд 15 жовтня відкрив апеляційне провадження за скаргою Харківської міської ради на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 5 вересня щодо перейменування проспекту Григоренка у проспект Жукова.

10 грудня 2019 року Верховний суд відкрив провадження щодо проспекту Григоренка в Харкові.