У Харкові презентували книгу спогадів видатного науковця Юрія Шевельова

Фото: ukrinform.ua

24 січня в Харкові у рамках кіноклубу «Нова Україна» презентували книгу спогадів видатного харків’янина, всесвітньо відомого філолога, літературного та театрального критика, активного учасника наукового і культурного життя української еміграції Юрія Володимировича Шевельова. Також на заході було презентовано фільм про Юрія Шевельова.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення засновника клубу, координатора Харківського Євромайдану Володимира Чистиліна у Facebook.

За інформацією Укрінформа, книгу спогадів Юрія Шевельова під назвою “Я – мене – мені… (і навкруг)” видано у Харкові. Вперше спогади харків’янина побачили світ у Нью-Йорку, де Шевельов, професор Гарвардського та Колумбійського університетів, жив та був похованій у 2002 році.

Цей твір автор називав історією великої і ще не закінченої війни, маючи на увазі історію взаємовідношень України і Росії.

Ключове питання, над яким розмірковував Юрій Шевельов: що потрібно, аби Україна після всіх історичних перипетій повернулася в цивілізаційне русло? Творча спадщина видатного українця становить понад 900 праць, а його теза про найстрашніших ворогів України всіх часів: «Москва, кочубеївщина і провінціалізм» досі не втрачає актуальності.

Свого часу Оксана Забужко казала, що Харків у кожному з останніх трьох століть подарував світові по генію: у XVIII ст. – Григорія Сковороду, у XIX ст. – Олександра Потебню, у XX ст. – Юрія Шевельова.

Широкому загалу ім’я Шевельова стало відомо у 2013 році. 3 вересня 2013 року встановлену на вулиці Сумській у Харкові меморіальну дошку Юрію Шевельову через три години демонтували троє невідомих. Тоді прес-служба головного управління МВС у Харківській області повідомила, що міліція проводить перевірку за фактом демонтування пам’ятної дошки, але винуватців не було знайдено.