Нові ціни на воду і каналізацію для харків’ян затвердять у Києві

Фото: vodokanal.kharkov.ua

У КП «Харківводоканал» пройшли громадські слухання, на яких обговорили перегляд тарифів.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі міськради.

Тарифи на послуги холодного водопостачання та водовідведення в Харкові планується переглянути.

Нові цифри були озвучені сьогодні, 24 січня, в КП «Харківводоканал» в ході громадських слухань щодо перегляду вартості послуг підприємства.

Як повідомив начальник відділу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг у Харківській області Василь Без’язичний, сьогодні регулятор розглядає питання зміни тарифів не тільки в Харкові, а у всіх містах України. Так, 10 січня НКРЕКП провела відкрите слухання, на якому було схвалено проект постанови про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2020 рік у 45 водоканалах України, в тому числі і в КП «Харківводоканал». Всі бажаючі могли ознайомитися зі структурою пропонованого в Харкові тарифу на сайті НКРЕКП і внести свої зауваження, але таких, крім як від КП «Харківводоканал», не надійшло.

«Якщо подивитися на таблицю на сайті НКРЕКП, то видно, що є міста, де пропонується встановити ще більші тарифи, ніж у Харкові. Є, звичайно, тарифи і нижче, але це в тих областях, в яких джерело водопостачання знаходиться поруч з містом, а не так, як у Харкові. У нас вода транспортується з Краснопавлівського водосховища – а це 140 км від міста», – підкреслив Василь Без’язичний.

У КП «Харківводоканал» зазначили, що основними причинами встановлення нових тарифів є збільшення тарифів на електроенергію, підвищення вартості матеріалів для підготовки води питних якостей, очищення стоків, виконання ремонтів, експлуатації споруд, а також збільшення податків тощо.

Так, у ході слухань були узгоджені такі тарифи (з урахуванням ПДВ):

  • на послуги централізованого водопостачання: для фізичних, юридичних осіб – 15,228 грн/м3; для суб’єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання (оптових покупців – водоканалів області) – 6,384 грн/м3;
  • на послуги централізованого водовідведення: для фізичних, юридичних осіб – 9,216 грн/м3; для суб’єктів господарювання у сфері централізованого водовідведення (оптових покупців) – 2,82 грн/м3.

Заступник генерального директора КП «Харьководоканал» – директор Фінансово-економічного департаменту Яна Хайло повідомила, що остаточне рішення буде прийнято Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

«Після розгляду протоколу про проведення відкритого обговорення в Харкові Нацкомісія винесе на засідання в Києві питання про встановлення вартості послуг для споживачів Харкова. Нові тарифи почнуть діяти наступного дня після публікації на сайті НКРЕКП. Але коли це відбудеться, ми поки не знаємо», – підкреслила Яна Хайло.

Імовірно, нові тарифи почнуть діяти в лютому-березні.

Як повідомляв Харків Times, КП “Харківводоканал” підвищував тарифи в минулому році.

9 квітня 2019 року НКРЕКП затвердила зростання тарифів для КП “Харківводоканал” Згідно з рішенням комісії, тариф на централізоване водопостачання з використанням внутрішньобудинкових систем підвищується майже на 11%, на водовідведення – майже 14%.

Нові тарифи вступили в дію раніше, ніж обіцяли харківські комунальники.