До складу 25-ої Антарктичної експедиції увійшли троє харків’ян

Фото: replyua.net

20 січня спеціальна комісія затвердила склад 25-ої Української антарктичної експедиції, серед учасників якої – троє харків’ян. Для Анни Соїної, фахівця з гідрометеорологічних та океанографічних досліджень з Харкова це буде перша зимівля на станції «Академік Вернадський».

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Міністерства освіти та науки.

Загалом на зимівлю до Антарктиди відправляються 12 українців, з них двоє жінок.

Загін наполовину складатиметься з новачків і буде наймолодшим за усі роки, розповів директор Національного антарктичного центру МОН Євген Дикий.

«Ця команда полярників має кілька особливостей. Зокрема, це наймолодший склад експедиції за всі роки. Середній вік учасників — 37 років. Ми хочемо дати молоді якомога більше шансів реалізувати себе і свій науковий потенціал. І з тієї ж причини половина складу є «новачками», тобто вперше їдуть на рік працювати в Антарктиду. Водночас, друга частина експедиції — це досвідчені полярники», — розповів Дикий.

З 88-ти заявок відібрали 12 учасників: сім науковців, лікар, кухар, системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв’язку.

Троє полярників — харків’яни:

  • Анна Соіна, 1982 р.н., гідрометеорологічні та океанографічні дослідження, перша зимівка;
  • Андрій Сопін, 1982 р.н., геокосмічні дослідження, Харків, друга зимівка;
  • Юрій Лішенко, 1975 р.н., дизеліст-електрик, Харків, третя зимівка.

На учасників експедиції чекає спеціальний кількаденний тренінг з навичок для життя і роботи на станції «Академік Вернадський».

Відправка на станцію — у березні цього року.