Обвинувачена у сепаратизмі Штепа отримала від України компенсацію 3600 євро

Фото: УНИАН

Ексмер Слов’янська Неля Штепа отримала компенсацію 3600 євро, яку за рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) їй мала виплатити держава Україна.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення ІА «Інтерфакс-Україна».

“Днями вона отримала (компенсацію – ІФ) у повному обсязі”, – сказав адвокат Штепи Олександр Шадрін кореспонденту агентства “Інтерфакс-Україна”.

Як повідомлялося, в жовтні 2019 року ЄСПЛ, розглянувши скаргу Штепи на тривале безальтернативне тримання під вартою, визнав порушення ст. 5 і ст.6 Європейської конвенції з прав людини й зобов’язав Україну виплатити їй грошову компенсацію сумою 3600 євро (2600 євро як компенсацію за порушене право та 1000 євро на правову допомогу).

Нагадаємо, Штепу заарештували 13 липня 2014 року. Їй інкримінують скоєння кримінальних злочинів, передбачених ч.3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей) і ч.1 ст. 258-3 (створення терористичної групи або організації) Кримінального кодексу України.

5 листопада 2014 року Колегія суддів Червонозаводського райсуду вирішила направити провадження за обвинуваченням Штепи до апеляційного суду Харківської області для звернення до Вищого спеціалізованого суду України (ВССУ) з розгляду цивільних і кримінальних справ для визначення подсудності. В мотивувальній частині постанови суд посилався на те, що злочини, які інкримінують Штепі, відбувалися на території Слов’янська (Донецька область), тобто не в рамках територіальної юрисдикції Червонозаводського райсуду Харкова. Крім того, свідки у справі живуть у в Слов’янську і, якщо їм доведеться їздити на суд до Харкова, це може привести до затягування термінів розгляду справи. ВССУ ухвалив рішення про розгляд справи стосовно Штепи в Червонозаводському райсуді Харкова.

Пізніше справу направляли на розгляд до Червонозаводського, Комінтернівського, Ленінського та Жовтневого районних судів Харкова, проте через відводи та самовідводи членів колегії суддів жоден із них так і не зміг винести вирок. У деяких судах не вдалося навіть провести підготовче засідання.

6 березня 2018 року апеляційний суд Харківської області вирішив направити матеріали справи стосовно Штепи на розгляд до Орджонікідзевського райсуду міста. Розгляд справи стосовно Штепи від самого початку має розпочатися уп’яте. Чергове засідання у справі призначено на 11 лютого.