ДБР провело обшуки в юрфірмі через позов Куницького до Грановського та ЦВК

ДБР ГБР
Фото: Украинская правда

Слідчі Державного бюро розслідувань в суботу, 21 грудня, провели обшуки в офісі юридичної компанії EQUITY і житло чотирьох партнерів фірми в рамках кримінального провадження за заявою народного депутата Олександра Куницького (фракція партії “Слуга народу”) про неправомірні дії з боку Центральної виборчої комісії та екс-народного депутата Олександра Грановського, спрямованих на зняття кандидатури Куницького з парламентських виборів 2019 року по 169 округу в Харкові.

Про це ХарківTimes дізнався з повідомлення Асоціації адвокатів України.

Згідно з повідомленням, обшуки санкціонував слідчий суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк.

В Асоціації адвокатів відзначають, що слідчих цікавлять флеш-носії, мобільні телефони та комп’ютерна техніка партнерів юрфірми Віктора Борсука та Олега Малиневський, а також Сергія Чуєва і В’ячеслава Краглевіча, проте ніяких посилань на факти, а також докази чому інформація може знаходитися за даними адресами відсутня .

Окремо в заяві нарікають на відсутність обгрунтувань відносини адвокатського об’єднання до кримінального провадження.

У висновку адвокати звернулися до генерального прокурора Руслану Рябошапка, главі ДБР Роману Трубе, голові Печерського райсуду Козлову Руслану та голові Вищої ради правосуддя Андрію Овсієнко з вимогою провести перевірки порушення прав адвокатів, а також взяти під особистий контроль ситуацію, що склалася.

Як раніше повідомляв ХарківTimes, 30 червня на засіданні Центральної виборчої комісії заявили про те, що отримали документи, що підтверджують перетин державного кордону України Олександром Куницьким з іноземної паспорту

6 липня Куницький підтвердив на зустрічі з виборцями в Харкові, що з 12 років є громадянином Ізраїлю.

11 липня Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію кандидатом в народні депутати від партії «Слуга народу» Олександра Куницького.

15 липня Шостий апеляційний суд Києва визнав рішення ЦВК неправомірною і повернув Куницькому статус кандидата в нардепи. Під час суду суддям надходили SMS з пропозицією хабара нібито від імені Куницького.

19 липня Верховний суд України підтвердив рішення апеляційної інстанції та допустив Куницького до виборів.

21 липня Куницький переміг на виборах по 169 округу в місті Харкові, 47,99% виборців. Його конкуренти самовисуванці Олександр Грановський і Олександр Кірш набрали майже порівну – 15,88% і 15,01% голосів. У решти кандидатів результат менше 5%.