Харківські рокери виступили в підтримку затриманого музиканта і ветерана АТО (фото)

Кілька сотень людей зібралося на концерті в Харкові на підтримку затриманого у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета ветерана АТО і музиканта Андрія Антоненка.

Про це Харків Times дізнався із онлайн-трансляції Інфоцентр Євро Харків.

Сцену для концерту облаштували біля будівлі обласної поліції на вул. Жон Мироносиць. Як і було заявлено, участь у заході беруть рок-виконавці на підтримку свого колеги – ріфмайстра, музиканта Андрія Антоненка. Хедлайнером концерту виступає Сергій Жадан із гуртом Лінія Маннергейма. Дуже символічно звучать рядки із твору Сергія Жадана «Де твоя лінія Маннергейма?»: Починаються зачистки в прямому ефірі:

Перші погроми, спалені пороми,

Витворюється лінія оборони…

Після виконання кількох рок-творів Жадан закликав усіх триматися разом цієї зими, бо це дуже важливо.

Також на сцену вийшла харківська поетеса Марко Терен. Вона подякувала усім, хто прийшов на цю важливу акцію підтримки волонтерів і добровольців. На її думку, «з кожним, хто має ідею, може щось трапитися. Може нас і не почують, але вони будуть знати, що ми є, що ми готові вийти за Україну». Марко Терен зачитала кілька віршів.

Дальше музиканти взялися за українську владу. Президенту присвятили пісню «Боже, храни царя, президента і прем’єра…». А міністру МВД Авакову письменник і композитор Борис Севастьянов приурочив пісню «Гради». У виступі він зазначив, що знає затриманого ріфмайстра Андрія Антоненка, що сьогодні нема довіри до судів і прокуратури. Що уже не вперше намагаються засудити добровольців і волонтерів, але громадське суспільство має велику силу і готове відстоювати свої переконання.

Музиканти заявляють, що зібралися біля будинку поліції, щоб показати, що їх неможливо залякати. Зараз арештували відому людину, музиканта Андрія Антоненка, але вони готові відстоювати кожного несправедливо затриманого.

На завершення концерту рокери виконали гімн України і заявили, що будуть і далі відстоювати свого друга Андрія Антоненко. Публіка скандувала: “Дякуємо!”

Нагадаємо, що 12 грудня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про затримання і оголошення підозр фігурантам справи стосовно убивства журналіста Павла Шеремета. Слідство вважає, що до цього злочину причетні волонтери і добровольці, котрі брали участь у бойових діях на Донбасі. Серед п’ятьох підозрюваних – музикант, військовослужбовець-доброволець, автор неофіційного гімну Сил спеціальних операцій Андрій Антоненко. Оприлюднені слідством дані викликали великий відголос, обурення і бурхливе обговорення у суспільстві.

Як повідомляв Харків Times, Жадан заступився за затриманого ветерана АТО Андрія Антоненка.