АМКУ оштрафував “Харківгаз” на 33 мільйона гривень

Антимонопольний комітет України оштрафував 16 груп (до кожної входять облгаз(и) та облгаззбут) за зловживання монопольним становищем. Серед порушників законодавства про захист економічної конкуренції виявився “Харківгаз”.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення прес-служби АМКУ.

Відповідіно до повідомлення, комітет перевірив діяльність 16 груп (до кожної входять облгаз(и) та облгаззбут). Серед них – «Київоблгаз», «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Львівгаз», «Запоріжгаз», «Харківгаз», «Хмельницькгаз», «Рівнегаз», «Сумигаз», «Чернівцігаз», «Чернігівгаз», «Закарпатгаз», «Дніпропетровськгаз», «Житомиргаз», «Миколаївгаз», «Івано-Франківськгаз»

Ці підприємства в період з грудня 2015 року по серпень 2019 року займали монопольне (домінуюче) становище на ринках комплексної послуги з розподілу та постачання природного газу побутовим споживачам в межах відповідних територій.

“Ці компанії з жовтня 2018 по серпень 2019 року при здійсненні комерційних розрахунків донараховували об’єми використаного побутовими споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками, тобто, зловживали своїм монопольним (домінуючим) становищем на зазначеному ринку. Таким чином, дії зазначених компаній призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку”, – йдеться в повідомленні.

За виявлені порушення АМКУ наклав штрафи, загальна сума яких склала 278 млн. грн.

Разом з цим, Антимонопольним комітетом України зобов’язано відповідачів:

припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції;
усунути наслідки порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом здійснення перерахунку побутовим споживачам у частині визначення фактичного об’єму споживання (розподілу) природного газу по об’єкту побутового споживача на підставі даних лічильника природного газу, починаючи з жовтня 2018 року.