Прокуратура розслідує роздачу 200 га землі на березі Печенізького водосховища

Фото: khar.gp.gov.ua

Прокуратурою Харківської області розпочато кримінальне провадження за фактами незаконного безоплатного відчуження державних земель лісового фонду площею понад 200 га орієнтовною вартістю 250 млн гривень, розташованих у Вовчанському районі на березі Печенізького водосховища.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

Виявлено, що службові особи відділу Держгеокадастру у Вовчанському районі Харківській області та відповідної сільської ради у 2012 році незаконно безоплатно передали у приватну власність житлово-будівельному кооперативу земельну ділянку площею понад 200 га. Земельна ділянка, розташована на березі Печенізького водосховища, перебувала у постійному користуванні ДП «Вовчанське лісове господарство».

Відповідно до вимог чинного законодавства вказана земельна ділянка могла бути вилучена з постійного користування державного лісгоспу зі зміною цільового призначення лише за погодженням Кабінету Міністрів України.

Натомість, без відповідного погодження, в порушення вимог Земельного та Лісового кодексів України, цільове призначення цієї земельної ділянки лісогосподарського призначення було змінено на землі житлової та громадської забудови. В подальшому земельну ділянку вилучено з лісового фонду і передано у власність приватної юридичної особи.

Орієнтовна власність незаконно відчуженої земельної ділянки складає 250 млн гривень.

За вказаним фактом прокуратурою області розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Крім того, вирішується питання щодо вжиття заходів представницького характеру з приводу скасування відповідних незаконних рішень органу місцевого самоврядування та повернення особо цінних земель лісового фонду у державну власність.

Робота прокуратури області з метою повернення незаконно відчужених земель у державну власність та захисту природних ресурсів триває.

Як повідомляв Харків Times, за останній місяць прокуратура Харківської області розпочала кримінальні виробництва за фактами зловживання службовим становищем посадовими особами Головного управління Держгеокадастру в Харківській області (ч. 2 ст. 364 КК). Встановлено, що посадові особи цієї організації незаконно передавали у приватну власність землі природно-заповідного фонду на території Національного природного парку “Гомільшанські ліси” – на 200 млн гривень та ландшафтного парку “Великобурлуцький степ” – на 300 млн гривень.