Під Харковом ділянки лісу незаконно віддали під забудову

Фото: neruhomist.ua

Дергачівська місцева прокуратура затвердила обвинувачення посадовій особі за зловживання службовим становищем та службове підроблення.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

«Дергачівська місцева прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт відносно колишнього начальника Управління Держкомзему у Дергачівському районі Харківської області за фактом зловживання службовим становищем та службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України)», – йдеться у повідомленні.

«Протягом 2007-2008 років вказаною посадовою особою підписано позитивні висновки щодо проєктів землеустрою, які стосуються відведення трьох земельних ділянок для будівництва житлових будинків», – повідомив керівник місцевої прокуратури Станіслав Пієв.

У подальшому це стало підставою для передачі вказаних земель у приватну власність. Однак передача земель відбулася з низкою порушень вимог чинного законодавства. Зокрема, не змінено цільове призначення ділянок.

Крім того, порушено встановлений державою мораторій на відчуження цих земель. При цьому, ці землі фактично є державною власністю та перебувають у постійному користуванні Державного підприємства «Харківська лісова науково-дослідна станція».

Таким чином, дії вказаного посадовця призвели до вибуття з державної власності земельних ділянок лісогосподарського призначення, що завдало державі збитків у розмірі майже 376 тис. грн.

Наразі місцевою прокуратурою готуються позовні заяви з метою повернення незаконно наданих у приватну власність земельних ділянок лісового фонду.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.