Верховний суд повернув касаційну скаргу Дронова

Фото: NewsOne

25 листопада колегія суддів Верховного суду України розглянула касаційну скаргу Геннадія Дронова, одного з учасників смертельного ДТП на вулиці Сумській у Харкові, та відправила її на уточнення.

Про це Харків Times дізнався з ухвали суду, опублікованої у реєстрі судових справ.

У касаційній скарзі захист Дронова посилався на «неповноту судового розгляду, невідповідність висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження, неправильно надану оцінку доказам та істотне порушення вимог кримінального процесуального закону». Однак, на думку суддів, у скарзі не навели конкретних прикладів та аргументів.

«Всупереч наведеним положенням процесуального закону, доводи захисника Токарева Г. В. у касаційній скарзі фактично зводяться до його посилань на неповноту судового розгляду, незгоди з наданою судами оцінкою доказам і по суті, заперечення правильності встановлених фактичних обставин кримінального провадження, що в силу статей 433, 438 КПК не є предметом перевірки суду касаційної інстанції”, – йдеться в ухвалі.

Також відзначається, що Токарев Г. В., обмежившись загальними фразами, не конкретизував, які саме порушення допустили суди попередніх інстанцій під час розгляду кримінального провадження щодо його підзахисного.

“Зокрема, захисник не обґрунтував, у чому саме полягали порушення, допущені судами першої і апеляційної інстанцій, як вони вплинули на законність й обґрунтованість постановлених судами судових рішень, і чому вони є підставами для скасування касаційним судом як вироку місцевого суду, так і ухвали апеляційного суду згідно з ч. 1 ст. 438 та статями 370, 404, 412-414, 419 КПК”, – говориться в ухвалі.

Протягом 15 днів захист може подати новий текст касаційної скарги.

Як повідомляв ХарківTimesаварія сталася 18 жовтня 2017 року на перехресті вулиці Сумської та провулку Мечникова у центрі Харкова. Як встановили слідчі, Олена Зайцева за кермом Lexus рухалася вгору вулицею Сумською та проігнорувала червоний сигнал світлофора. У той же час автомобіль Volkswagen Touareg, за кермом якого перебував Геннадій Дронов, почав рух на жовтий з боку Бурсацького спуску й на перехресті в’їхав у машину дівчини. Lexus Зайцевої вилетів на тротуар та збив людей, які стояли там.

П’ятеро людей у віці від 19 до 46 років загинули на місці. Шестеро – отримали травми різної тяжкості, одна 24-річна потерпіла пізніше померла у лікарні. В ході слухання справи Зайцева вину визнала, Дронов – не визнав. Звинувачення просило для обох обвинувачених максимальний термін ув’язнення, установлений відповідною статтею – 10 років.

26 лютого Київський райсуд Харкова засудив Олену Зайцеву та Геннадія Дронова до 10 років позбавлення волі. Суд також заборонив їм керувати транспортними засобами протягом 3 років і задовольнив в повному обсязі цивільні позови потерпілих.

Харківський апеляційний суд 14 серпня залишив без зміни вирок суду першої інстанції у вигляді 10 років позбавлення волі для учасників смертельного ДТП на вулиці Сумській Олени Зайцевої та Геннадія Дронова.