Справа про “Гомільшанські ліси” – до суду подали 8 заяв на Держгеокадастр та нових власників землі

Прокуратура Харківської області подала до Зміївського районного суду Харківської області вісім позовних заяв щодо повернення у власність держави незаконно відчужених земель, що розташовані на території національного природного парку «Гомільшанські ліси».

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

Як повідомив заступник прокурора області Володимир Анушкевич, після реєстрації 15.11.2019 року відповідного кримінального провадження на цьому тижні пред’явлено 8 позовних заяв до Зміївського районного суду Харківської області в інтересах держави в особі Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Державного агентства лісових ресурсів України, Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства, Національного природного парку «Гомільшанські ліси» до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області та фізичних осіб, які є власниками земельних ділянок.

Предметом позову є визнання незаконними та скасування наказів Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, якими вказаним фізичним особам надано дозволи на розроблення та затверджено проекти землеустрою зі зміною цільового призначення земельних ділянок, а також безоплатно передано їх у приватну власність фізичних осіб.

Основною позовною вимогою є повернення у власність держави земель природно-заповідного фонду площею 14 га задля відновлення цілісності національного парку.

Відповідно до п. г ч. 4 ст. 84 ЗК України до земель державної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать землі під об’єктами природно-заповідного фонду, історико-культурного та оздоровчого призначення, що мають особливу екологічну, оздоровчу, наукову, естетичну та історико-культурну цінність, якщо інше не передбачено законом.

Як повідомляв Харків Times, за останній місяць прокуратура Харківської області розпочала кримінальні виробництва за фактами зловживання службовим становищем посадовими особами Головного управління Держгеокадастру в Харківській області (ч. 2 ст. 364 КК). Встановлено, що посадові особи цієї організації незаконно передавали у приватну власність землі природно-заповідного фонду на території Національного природного парку “Гомільшанські ліси” – на 200 млн гривень та ландшафтного парку “Великобурлуцький степ” – на 300 млн гривень.