Справа про продаж асфальту: суд обрав запобіжний захід підозрюваному посадовцю Департаменту міськради

Фото: kh.suspilne.media

Сьогодні, 22 листопада суддя Дзержинського районногоу суду Харкова Олександр Шестак обрав запобіжний захід посадовцю Департаменту Харківської міськради, підозрюваному у справі про продаж асфальту за заниженими цінами.

Про це Харків Times  дізнався з повідомлення UA:Харків.

Суд визначив заставу у 602 тисячі гривень. Також підозрюваний на час слідства протягом двох місяців має не залишати місце проживання чи перебування, здати паспорти та носити електронний браслет.

Підозрюваний у справі — Ігор Київський, заступника директора міського Департаменту будівництва та шляхового господарства. Прокуратура вимагала для нього тримання під вартою через ризик переховування від слідства. За словами прокурора Романа Петренка, вони оскаржуватимуть це рішення суду:

«У прокуратури є єдина послідовна та принципова позиція і вказане рішення суду безумовно буде оскаржено у встановленому законом порядку у Харківському апеляційному суді», — сказав Петренко.

Адвокатка підозрюваного Юлія Плєтньова розповіла, що заставу внесуть, але теж подаватимуть апеляцію на такий запобіжний захід:

«Ми вважаємо, що у суді прокурор не довів ані обґрунтування підозр, ані ризики, що були вказані у клопотанні: що мій підзахисний буде переховуватися чи впливати на свідків. Ми будемо подавати апеляцію на рішення суду про обрання запобіжного заходу у вигляді застави. Ми вважаємо, що через таке нульове кримінальне провадження, яке будь-який студент юракадемії може розбити, і через відсутність доказів та недоведеність позиції прокурора, рішення було винесено незаконно. І ми будемо подавати апеляцію на незаконне рішення суду, оскільки вважаємо, що жодний запобіжний захід не мав бути визначений моєму підзахисному».

За версією слідства, департамент, у якому працює Київський, продавав підконтрольним фірмам залишки асфальтової крихти від ремонту доріг. Їхня вартість була у п’ять разів нижча за ринкову. Потім матеріал перепродавали вже за ринковими цінами. Угоди укладалися протягом 2016-2018 років.

Справу проти посадовця розслідують за статтею «Розтрата та привласнення коштів в особливо великих розмірах». Це до 12 років колонії.

У справі є ще чотири фігуранти, теж працівники мерії. У прес-службі прокуратури повідомили, що інформації про те, коли запобіжні заходи оберуть їм, наразі немає.

Як повідомляв Харків Times , Служба безпеки України викрила факти привласнення керівництвом одного з департаментів Харківської міськради 5,3 млн гривень, виділених з міського бюджету на ремонт автошляхів.

Двом чиновникам, у тому числі заступнику начальника департаменту, повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу (розтрата та привласнення коштів, вчинені в особливо великих розмірах). Вирішується питання щодо оголошення підозри іншим фігурантам справи.

Згодом органи прокуратури Харківської області за результатами розслідування повідомили про підозру ще чотирьом керівникам одного з Департаментів Харківської міської ради щодо розтрати майна територіальної громади.