СБУ заявляє про припинення нею діяльності 22 угруповань “чорних” лісорубів та вуглежогів у Харківській області

Діяльність 22 угруповань, які займалися незаконною вирубкою лісу та екологічно небезпечною переробкою оптових партій деревини, блокувала у Харківській області Служба безпеки України.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення пресцентра СБУ.

Так, у Балаклійському районі учасники груп організували протиправну вирубку дерев твердих порід для підпільного виробництва вугілля для продажу. Заготовлену сировину ділки переробляли у саморобних печах, які не мали необхідних захисних систем та забруднювали повітря шкідливими речовинами. Готову продукцію вони реалізовували через місця роздрібної торгівлі.

Діяльність ще чотирьох нелегальних виробництв блоковано в Ізюмському, Вовчанському, Балаклійському і Красноградському районах.

В Ізюмі оперативники СБУ виявили підпільні склади, на території яких зловмисники зберігали готове вугілля та здійснювали його фасування. Під час обшуків правоохоронці вилучили там понад 50 тонн деревного вугілля, пакувальні матеріали та фасувальне обладнання. Вартість вилученої продукції становить понад півтора мільйона гривень.

“Більшість екологічно шкідливих виробництв знаходилась у безпосередній близькості до населених пунктів регіону і загрожувало здоров’ю їх мешканців”, – йдеться у повідомленні.

За висновками економічних та інженерно-екологічних експертиз, діяльність угруповань завдала збитки державі на понад 21 млн гривень.

Наразі у межах кримінальних проваджень розпочатих за ст. 241 (забруднення атмосферного повітря) та ст. 246 (незаконна порубка лісу) Кримінального кодексу тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до незаконних схем з державними лісовими ресурсами.

Операція проводилась спільно з поліцією та екологічною інспекцією під процесуальним керівництвом прокуратури.