Зеленський розпорядився продовжити термін виконання контракту з ХКБМ на виготовлення 45 бронетранспортерів

Фото: www.president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський ініціює розгляд Кабінетом Міністрів питання щодо продовження контракту на виготовлення 45 бронетранспортерів БТР-4Е держпідприємством “Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. О. Морозова” (ХКБМ), що входить до Державного концерну “Укроборонпром”.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення прес-служби президента.

Під час робочої поїздки до Харківської області Володимир Зеленський відвідав підприємства Укроборонпрому. Зокрема, Глава держави ознайомився з перебігом виконання державного замовлення на 45 БТР-4Е держпідприємством “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова”. Їх мали виготовити ще у червні цього року.

Президента поінформували, що через зрив термінів виконання контракту 15 листопада на завод можуть накласти штрафні санкції за державними гарантіями.

Глава держави поставив завдання перед Кабінетом Міністрів розглянути питання перенесення термінів поставки продукції.

“Стан підприємств Укроборонпрому жахливий. Нам треба зустрітися й узгодити план дій. Доручаю забезпечити продовження терміну виконання контракту між Міністерством оборони України та Державним підприємством “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова”, укладеного на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2016 року у частині перенесення дати остаточного відвантаження продукції до 31 серпня 2020 року”, – сказав Зеленський під час робочої наради з проблемних питань діяльності ДК “Укроборонпром”.

Рішення дасть змогу найближчим часом закінчити виготовлення перших 12 БТРів. Решта машин мають бути готові до кінця серпня 2020 року.

Крім того, Володимир Зеленський відвідав Державне підприємство “Завод імені В. О. Малишева” та ознайомився зі зразками військової техніки, яку виробляють на заводі. Йдеться, зокрема, про танки “Оплот” та “Булат”. На ДП “Харківське державне авіаційне виробниче підприємство” Глава держави ознайомився з виробничими потужностями цеху остаточної збірки, оглянув зразки цивільної та військово-транспортної техніки.