СБУ блокувала контрабанду до РФ комплектуючих до військових літаків з Харкова

Контрабанду до Російської Федерації комплектуючих до військових літаків з Харкова через міжнародний аеропорт “Бориспіль” блокувала Служба безпеки України.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення пресцентру СБУ.

Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що організувало контрабандні поставки угруповання з шести активних учасників. Усі вони мають право постійного мешкання на території РФ.

Зловмисники нелегально скуповували у різних продавців агрегати та вузли до бойових літаків, зокрема СУ-27 та ТУ-22, що перебувають на озброєнні Військово-повітряних сил РФ. Замовниками поставок були ділки з Росії, які діяли в інтересах Міноборони країни-агресора. Запчастини контрабандисти надсилали замовникам через треті країни, звідти їх спільники переадресовували вантажі до РФ.

У ході проведення спецоперації у зоні діяльності митного посту аеропорту “Бориспіль” співробітники СБУ затримали партію товарів військового призначення – зокрема, обчислювачів дистанційного управління, що входять до складу систем управління літаків СУ-27, які учасники угруповання планували незаконно вивезти з України.

Під час слідчих дій у складських приміщеннях і за місцями проживання фігурантів справи у Києві й Харкові правоохоронці вилучили агрегати та вузли з комплектуючими до бойових літаків, підготовлені для контрабандного вивезення. Також виявлено електронне листування із замовниками з РФ, комплекти митної й технічної документації, які доводять проведення оборудки. “У ході обшуків організатор оборудки намагався застосувати нарізну вогнепальну зброю для протидії співробітникам спецслужби”, – зазначається у повідомленні.

Вирішується питання щодо повідомлення учасникам угруповання про підозру за ст. 333 Кримінального кодексу (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю). Триває досудове слідство.

Операція з викриття зловмисників проводилась співробітниками управління СБУ у Харківській області спільно з Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області.