Поліція розпочала розслідування зливу інформації про стрілянину біля “Восторгу” у Telegram-канал

Фото: ХарківTimes

Поліція відкріла кримінальне провадження по факту публікації в одному з харківських Telegram-каналів оперативних матеріалів досудового слідства щодо перестрілки біля супермаркету “Восторг” на вулиці Клочківській 25 жовтня.

Про це розповів журналістам начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області Валерій Сокуренко, повідомив кореспондент Харків Times.

За його словами, відомості внесено до ЄРДР за ст. 387 Кримінального кодексу (розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування). Крім того, призначене службове розслідування.

Сокуренко зазначив, що інформація про вилучену в стрілка зброю та боєприпаси, про аналіз ДНК з’являлася в інтернеті раніше, ніж її отримували деякі правоохоронці.

“Призначене службове розслідування, і той Telegram-канал, який перший це виклав – ми вносимо кримінальне провадження до ЄРДР, буде проведена і службова перевірка причетності якихось наших службових осіб до розголошення таємниці слідства. Те, що зроблено – зроблено, ми вважаємо, навмисно і воно тільки шкодить. Тому що не встигли приїхати на якусь адресу – а дехто вже там речі якісь виносив, родичі. А що, каже – убієнний вже – жінка чи сожительниця. Мені, каже, жити треба. Зрозуміло, що чекали вже на адресі, вилучили це, але це не сприяє об’єктивному неупередженому розлідуванню даного злочину”, – сказав Сокуренко.

При цьому Сокуренко не повідомив, чи була опублікована інформація про аналіз ДНК правдивою. “Відносно ДНК взагалі нема чого говорити, бо аналіз ДНК ще проводиться”, – сказав він.

Як повідомляв Харків Times, внаслідок стрілянини біля супермаркету “Восторг” на вулиці Клочківській вдень 25 жовтня один чоловік загинув, ще один був поранений.

Поранений у перестрілці – відомий у кримінальних колах харків’янин Георгій ( “Жора”) Ісаков. Убитий – Володимир Борох ( “Тайсон”), вважається його “правою рукою”. Це – вже другий замах на Ісакова, чиє ім’я також пов’язують з ім’ям розстріляного у Підмосков’ї у вересні 2016 року лідера бойовиків “Оплоту” Євгена Жиліна.

Той, хто стріляв у Ісакова та Бороха, – уродженець Горлівки Олексій Титов, пізніше він підірвав себе гранатою біля залізничного вокзалу. На дачі Титова у Руській Лозовій співробітники поліції виявили чималий арсенал зброї.

Колишній заступник очільника Нацполіціі, а нині ректор Одеського державного університету внутрішніх справ В’ячеслав Аброськін заявив про триваючу затяжну “війну за перерозподіл сфер злочинного контролю” у Харківській області та попередив, що у цій війні гинутимуть “випадкові громадяни”.